37. FESTIWAL ROCKOWY GENERACJA 2017

37. FESTIWAL ROCKOWY GENERACJA 2017

10.11.2017

vv_poziom_monta_Jacek_Poremba.jpg

materia.jpgPre-Generacja: MATERIA

10.11.2017 r.
Godz. 21:30
Club105

Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu)

MATERIA (Polska, Szczecinek) groove metal, djent. Zespół powstał pod koniec 2007 roku jednakże intensywnie koncertować zaczęli dopiero w 2008. Materia nie jest z tych, co czekają na mannę z nieba, lecz sama bierze sprawy w swoje ręce. Sami wydali i wyprodukowali bardzo dobry debiut "Case Of Noise" (2013), a także drugą płytę "We Are Materia" (2015).

Zagrali na najważniejszych festiwalach w Polsce i na świecie:
Wacken Open Air - 2015
Woodstock PL - 2011, 2016, 2017
MetalBlast - Kair - 2015
Euroblast - Kolonia - 2015

Michał "Mihu" Piesiak (wokal, gitara basowa), jego brat Tadeusz "Tede" (gitara, wokal), Adrian "Adi" Dubiński (gitara) oraz Jakub "Marcia" Marciniak (perkusja) horyzonty muzyczne mają szerokie, dlatego słuchanie materii jest niczym niezły film akcji. Główne role grają w nim metalcore, nu-metal, thrash, djent, a i ciekawych aktorów w rolach epizodycznych nie brakuje. Europę Materia objechała już trzy razy, Polskę kilkakrotnie. Nadszedł czas na kolejne koncerty na rodzimej ziemi!


vv_poziom_monta_Jacek_Poremba.jpgGeneracja:

18.11.2017 r.
Godz. 16:30 - przesłuchania konkursowe w Clubie 105 (wstęp wolny)
Godz. 20:00 - Koncert: VOO VOO
Sala widowiskowa CK105
Bilety: 50 zł

kup_bilet.jpg


VOO VOO. Tym razem kluczem do płyty jest czas i jego nieustanny upływ. A znalazło się na niej zaledwie siedem, za to długich (siedmio, ośmiominutowych) utworów, a każdy z nich jest zatytułowany od kolejnych dni tygodnia. Prowokacyjne słowa Wojciecha Waglewskiego, w dość szczególny sposób zapraszające do lektury „7” („Syn mi powiedział: Już nie musisz nikomu niczego udowadniać. Nagraj coś, czego nikt nie kupi. Poszedłem za tą radą”) zachęciły mnie, bym w tym miejscu zastanowił się wpierw nad swoją rolą…

Wraz ze zbliżającymi się premierami Voo Voo zawsze też czuję przypływ ciekawości, mobilizacji, ale nieraz również jednocześnie dezorientacji. Szanuję też wielką konsekwencję Wagla, że nigdy nie nagrał drugiej takiej samej „Sno-powiązałki”, drugiego takiego samego „Gra-żonie”, „Zapłacono”, „Oov Oov”, albo teraz właśnie drugiego takiego samego „Dobrego wieczoru”. Po wielkim sukcesie „Gdybym” zapotrzebowanie na pewno było.

To, co możemy usłyszeć na „7” jest więc po raz kolejny znów Inne (w sensie ogólnego konceptu albumu i jego stylistyki) od dotychczasowych spotykań z Voo Voo. Ale jawi mi się równocześnie, jako dopełniające kontynuowanie sposobu myślenia o muzyce, przekraczającej tak naprawdę od pierwszej płyty granice i rockowych, i piosenkowych konwencji.

Już otwierająca i promująca wszystko „Środa” swym zajmującym smuteczkiem podpowiada mi, że „Siódemka” może być czytana, jako „antyteza” do trans-jungle, rozimprowizowanej muzyki „Oov Oov” sprzed prawie 20 lat. Słuchając „Czwartku” (wydawałoby się z początku, że najbardziej leniwej nuty tego tygodnia) słyszę olbrzymi ładunek emocjonalizmu.


Zgłoś swój zespół na Generację!
Zapraszamy wszystkie amatorskie zespoły do wypełnienia karty zgłoszeniowej i wzięcia udziału w konkursie kapel podczas 37. Festiwalu Rockowego Generacja! Nieważne, jaki wykonujesz gatunek: metal, rock, reggae, muzyka elektroniczna,- jak wierzysz w swoje siły i uważasz, że szeroka publiczność powinna usłyszeć Twoją twórczość, nie zwlekaj! Tylko na Generacji masz szansę zagrać dla pełnej sali, nasz konkurs od lat cieszy się dużą popularnością! W tym roku mamy dla zwycięzcy przewidzianą o wiele wyższą nagrodę niż w latach ubiegłych i wynosi ona 6000 zł brutto! Dodatkową atrakcją jest nagroda publiczności w wysokości 1000 zł brutto. W ubiegłych latach konkurs wygrywali m.in. Calm Hatchery, The Toobes i Radio Bagdad. Pójdź ich śladem i daj sobie szansę!

Na zgłoszenia czekamy do 25 października do godz. 23:59. Zgłoś się już teraz! Szczegółowy regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne na stronie www.generacja.koszalin.pl


Pobierz regulamin

< powrót

bip.png kosz.jpgmif2017.jpg  jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png mec.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk