Mapa Koszalińskich Murali

24.06.2021

mapa_koszalinskich_murali_digital_okladka_kwadrat_1_0.png

Koszalińskich MuraliMapa Koszalińskich Murali poleca się na spacer!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z Mapą Koszalińskich Murali!
Jest to nowy projekt, którego inicjatorem jest Wydział Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiegow Koszalinie.
Mapa jest jednym z zadań realizowanych w ramach obchodów Roku Koszalińskiej Kultury.
Pracując nad mapą podsumowaliśmy i sfotografowaliśmy murale i prace w technice sgraffito, które zlokalizowane są na terenie Koszalina. O wygląd mapy zadbał koszaliński grafik Łukasz Waberski.
Znajdziecie w niej mniejsze trasy w poszczególnych częściach miasta, jedna zbiorczą mapę, a także kontakty do wykonawców poszczególnych prac. Mapa będzie miała charakter otwarty. Istnieje prawdopodobieństwo, że nie dotarliśmy do wszystkichprac, zakładamy także powstawanie nowych. Wraz z publikacją zachęcamy mieszkańców do obserwacji najbliższej przestrzeni i zgłaszania nowych lokalizacji w formie elektronicznej na adresemail: natalia.sulima@um.koszalin.pl  lub anna.janiel@um.koszalin.pl
Bardzo dziękujemy za merytoryczne wsparcie przy tworzeniu Mapy Panu Andrzejowi Ciesielskiemu, Panu Krzysztofowi Urbanowiczowi, Pani Jadwidze Kabacińskiej – Słowik, Archiwum Państwowemu w Koszalinie oraz członkom grupy Stary Koszalin Miłośnicy.

Mapa do pobrania