Zapowiedzi

Zapowiedzi

12.02.2021

 

4.jpg


 

Nigdy_rzadko....jpg"Nigdy, Rzadko, Czasami, Zawsze" - od 26 lutego
Reż.: Eliza Hittman; Obsada: Sidney Flanigan, Talia Ryder, Théodore Pellerin; Gat.: Dramat; USA 2020; 100 min.

Autumn, to spokojna nastolatka. Uczy się w szkole, pracuje w supermarkecie w niewielkim mieście w Pensylwanii. W obliczu niezamierzonej ciąży i braku możliwości jej przerwania w całym stanie, ona i jej kuzynka Skylar zbierają trochę gotówki, pakują walizkę i wsiadają do autobusu do Nowego Jorku. Nie mają się nawet gdzie zatrzymać, tylko z adresem kliniki w ręku ruszają do nieznanego miasta.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

KOMEDIANCI_DEBIUTANCI.jpg
"Komedianci debiutanci" - od 26 lutego
Reż.: Emmanuel Courcol; Obsada: Kad Merad, David Ayala, Lamine Cissokho; Gat.: Dramat/Komedia; Francja 2020; 105 min.
Zagraliby w stand-upie lub komedii. Etienne, aktor prowadzący warsztat teatralny w więzieniu, proponuje wystawić słynną sztukę Samuela Becketta "Czekając na Godota". Początkowo niechętna grupa kilku skazanych, z czasem angażuje się w próby poważnego przedsięwzięcia. Jest jednocześnie głowo, wesoło i filozoficznie. Wspólne wycieczki poza areszt zbliżają mężczyzn. Między reżyserem i aktorami rodzi się specyficzna więź. Jej zwieńczenie nastąpi podczas premiery w Paryżu.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


 

OBIECUJCA._MODA._KOBIETA..jpg"OBIECUJĄCA. MŁODA. KOBIETA." - od 27 lutego
Reż. Emerald Fennell; Obsada: Carey Mulligan, Alison Brie, Bo Burnham; Gat.: Dramat/Kryminał; USA/Wlk. Brytania 2020; 114 min.

Wszyscy mówili, że Cassie (w tej roli zjawiskowa Carey Mulligan) była obiecującą, młodą kobietą dopóki tajemnicze wydarzenie nagle nie zakłóciło jej przyszłości. Dziewczyna rzuca studia medyczne, wprowadza się z powrotem do zatroskanych rodziców i zaczyna pracę w lokalnej kawiarni.
Ale nic w życiu Cassie nie jest tym, czym się wydaje. Cassie jest niesamowicie inteligentna, kusząco przebiegła, nocą prowadzi sekretne, podwójne życie i realizuje swój mroczny plan. Nieoczekiwane spotkanie da dziewczynie szansę pełnego naprawienia krzywd z przeszłości.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 
 

co_w_duszy_gra.jpg„Co w duszy gra” - od 5 marca
Reż.: Pete Docter; Gat.: Animacja/Komedia/Przygodowy; USA 2020; 90 min.

W filmie śledzimy losy Joe Gardnera, który prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys, jaki jest udziałem wszystkich artystów. Coraz wyraźniej dostrzega, że marzenie jego życia, by być muzykiem jazzowym, nie spełni się i dlatego zadaje sobie pytania "Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?". Ale nadchodzi moment, kiedy Joe stwierdza, że jego marzenie może być w zasięgu ręki. Przez jedno nieoczekiwane zdarzenie trafia do fantastycznego miejsca, gdzie zostaje zmuszony, by ponownie zastanowić się nad tym, co to znaczy mieć duszę. Tam spotyka, a ostatecznie również zaprzyjaźnia się z 22 – duszą, która uważa, że życie na Ziemi nie toczy się tak, jak powinno.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


 

7944713.3.jpg„Na rauszu” - od 26 marca
Reż.: Thomas Vinterberg; Obsada: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang; gat.: Dramat / Komedia; Dania 2020; 115 min.

"Na rauszu" opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy...

 

< powrót

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk