Zapowiedzi

Zapowiedzi

10.09.2021

4.jpg


 

Tesciowie_Plakat.jpg„Teściowie” - od 10 września
Reż.: Kuba Michalczuk; Obsada: Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Izabela Kuna, Adam Woronowicz; Gat.: Komedia; Polska,2021; 82 minuty.

„Teściowie” to szalona opowieść o tym, co się może wydarzyć, gdy puszczają nerwy. Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego (Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński) i panny młodej (Izabela Kuna, Adam Woronowicz) początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamieniają się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… A tymczasem wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary.

 kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 


 

Small_World.jpg„Small World” - od 10 września
Reż.: Patryk Vega; Obsada: Piotr Adamczyk, Julia Wieniawa, Marieta Żukowska, Piotr Stramowski; Gat.: Dramat; Polska; 2021; 117 min.

W tajemniczych okolicznościach, sprzed rodzinnego domu, zostaje uprowadzona dziewczynka. Jedynym śladem zajścia pozostaje widziana w okolicy rosyjska ciężarówka. Matka dziewczynki (Marietta Żukowska), wspierana przez policjanta Roberta (Piotr Adamczyk), wyrusza w pościg, ale nie jest w stanie zatrzymać porywaczy. Po latach, wciąż gnębiony wyrzutami sumienia Robert wpada na trop, który pozwala mu wrócić do sprawy. Odkryte na miejscu eksplozji rosyjskiej kamienicy dowody naprowadzają go na ślad międzynarodowej szajki przestępczej. Tymczasem w Bangkoku, nastolatka Ola (Julia Wieniawa) jest zmuszana spełniać wszystkie zachcianki bogatego biznesmena. Co stanie się, gdy los zetknie dziewczynę z polskim stróżem prawa?

 

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 


 

Psi_Patrol_Film_-_plakat.jpg„Psi Patrol. Film” - 19 września
Reż.: Cal Brunker; Gat.: Animacja/Familijny; Kanada/USA: 2021, 88 min.

Ryder i ulubione, bohaterskie szczeniaki muszą stawić czoła nowym wyzwaniom. Niedawno wybrany burmistrz, Humdinger wprowadza kompletny chaos do Miasta Przygód, zatem Ryder i szczenięta muszą uratować miasto. Humdinger jest zapatrzony w siebie, kocha tylko koty. Urzędnik wprowadza surowy zakaz - zakaz wprowadzania psów. Nie wie jednak, że najlepszy na świecie zespół ratowników ma plan, aby powstrzymać jego pomysły- wywrócenia Miasta Przygód do góry nogami.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Luca.jpg„Luca” - od 10 września
Reż.: Enrico Casarosa; gat.: Animacja / Komedia / Przygodowy; USA 2021


Luca spędza niezapomniane wakacje na włoskiej Riwierze z nowo poznanym przyjacielem, ten jednak skrywa pewien sekret.

 

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

  

 


 

ZEBY_NIE_BYLO_SLADOW_-_oficjalny_plakat.jpg„Żeby nie było śladów - od 24 września
Reż.: Jan P. Matuszyński; Obsada: Tomasz Ziętek, Sandra Korzeniak, Jacek Braciak, Agnieszka Grochowska, Robert Więckiewicz, Tomasz Kot; Gat.: Dramat; Czechy, Francja, Polska; 2021, 160 min.

Grzegorz Przemyk umiera na skutek ciężkiego pobicia przez funkcjonariuszy milicji. Komunistyczny reżim usiłuje obarczyć winą pracowników pogotowia.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Maa_Wielka_Stopa_2_W_rodzinie_sia.jpg„Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła” - od 24 września
Reż.: Jeremy Degruson / Ben Stassen; gat.: Animacja / Komedia; Belgia / Francja 2020; 89 min.

Pamiętacie Adama, który odkrył, że jego zaginiony ojciec jest potomkiem legendarnego Yeti? Okazało się, że Adam też odziedziczył po nim niesamowite zdolności, które teraz bardzo mu się przydadzą. Jego tata, który dzięki wielkiej popularności pomaga chronić przyrodę, wyrusza na ratunek mieszkańcom dalekiego rezerwatu. Tutejsze zwierzęta zagrożone są wyginięciem, bo bezduszne szefostwo wielkiej firmy paliwowej zamierza w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę. Od wyjazdu ojciec nie daje znaku życia, więc Adam zbiera swoją rodzinę i kosmatych przyjaciół z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele, by wyruszyć z misją ratunkową. To co odkryją w dalekiej puszczy, zjeży im włos na głowie i futro na grzbiecie. Będą musieli użyć wszystkich swych ludzkich i zwierzęcych talentów, by pokonać intruzów, odnaleźć zaginionego ojca i ocalić rezerwat.

 

 

 

 

  

 


 

Najmro._Kocha_kradnie_szanuje.jpg„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” - od 24 września
Reż.: Mateusz Rakowicz; Obsada: Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Rafał Zawierucha; gat.: Komedia / Akcja; Polska 2021; 96 min.

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie "Najmro" wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił?

 

 

 

 

  

 


 

WYSZYNSKI_-_ZEMSTA_CZY_PRZEBACZENIE_-_oficjalny_plakat.jpg„Wyszyński - zemsta czy przebaczenie” - od 24 września
Reż.: Tadeusz Syka; Obsada: Ksawery Szlenkier, Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Kawiorska; gat.: Biograficzny / Dramat / Wojenny; Polska 2021; 90 min.

Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem "Radwan II". Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać – pyta bohater, zwracając się do Źródła swego powołania. W czasie krytycznych sytuacji takich jak rewizja szpitala przez oddziały SS czy podczas łapanki, Wyszyński staje w obliczu próby. Stara się dzielnie wspierać swoich kompanów, dodając im nadziei. Widziana w oddali płonąca Warszawa i przynoszone przez wiatr spalone fragmenty książek przypominają o trwającym w mieście Powstaniu. Kolejne transporty rannych ze stolicy wymagają natychmiastowej opieki, a niemieckie patrole przeczesują teren w poszukiwaniu wycofujących się bohaterów. W tych niezwykle trudnych czasach hartuje się siła ducha i wielkość serca przyszłego Prymasa Polski. W ogłuszającym huku ostrzałów artyleryjskich, przy łóżkach rannych Powstańców, czy podczas mrożących krew w żyłach spotkań z bezdusznymi hitlerowskimi żołnierzami – wiara ks. por. Wyszyńskiego się hartuje i kształtuje. "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" to opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie "Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?".

kup_bilet.jpg

 

 

 

 


 

Nie_czas_umiera.jpg„Nie czas umierać - od 1 października
Reż.: Cary Joji Fukunaga; Obsada:Daniel Craig, Rami Malek, Lea Seydoux; Gat.: Sensacyjny; USA/Wlk. Brytania, 2021, 163 min.

James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.

 

 

 

 

 

  

 

 

 


 

Jak_rozmawiac_z_psem_-_plakat.jpg„Jak rozmawiać z psem” - od 1 października
Reż.: Gil Junger; Obsada: Gabriel Bateman, Josh Duhamel, Megan Fox; gat.: Familijny / Komedia; Chiny / USA / Wielka Brytania 2020; 91 min.

Oliver ma 12 lat i jest technologicznym geniuszem. Jego najlepszym przyjacielem jest pies o imieniu Henry. Niestety chłopiec nigdy nie wie, co kołacze się po głowie zwierzaka, gdy ten do niego szczeka. To się jednak zmieni! Pewnego dnia Oliver przeprowadza tajemniczy eksperyment, w wyniku którego między czworonogiem a jego właścicielem nawiązuje się telepatyczna więź. Od tej pory chłopiec słyszy myśli własnego psa, dzięki czemu mogą ze sobą normalnie rozmawiać. Szybko się okazuje, że ta dwójka ma ze sobą mnóstwo wspólnego, a na pierwszym miejscu jest miłość do naleśników! Za rogiem czyha jednak niebezpieczeństwo – na trop chłopca i jego psa wpadają podejrzani ludzie, którym bardzo zależy na poznaniu tajników telepatycznego eksperymentu. Oliver i Henry ruszają do akcji! Zaczyna się przygoda pełna humoru, zwrotów akcji i wielkiej przyjaźni.

 

 

 

 

 

 


 

WESELE_-_pierwszy_plakat.jpg„Wesele - od 8 października
Reż. Wojciech Smarzowski; Obsada: Agata Kulesza, Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Mateusz Więcławek;  Gat.: Dramat; Polska/Łotwa; 2021, 135 min.

Historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. Szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna.

< powrót

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font