Zapowiedzi - UKRYTE!

Zapowiedzi - UKRYTE!

10.01.2020

4.jpg

4.jpg

SALA_SAMOBOJCOW_HEJTER_PLAKAT.jpg„Sala samobójców. Hejter” - od 6 marca
Reż.: Jan Komasa; Obsada: Maciej Musiałowski, Vanessa Aleksander, Danuta Stenka, Jacek Koman, Agata Kulesza, Maciej Stuhr; gat.: Thriller; Polska 2020; 119 min.

Tomek, student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich – rodziców Gabi, przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


 

goracy_temat.png„Gorący temat” - od 9 marca
Reż.: Jay Roach; Obsada: Charlize Theron, Nicole Kidman, Margot Robbie; gat.: Biograficzny/Dramat; Kanada/USA 2019; 108 min.

Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Antek.jpg„Swingersi” - od 14 marca

Reż.: Andrejs Ēķis; Obsada: Ilona Ostrowska, Joanna Liszowska, Barbara Kurdej-Szatan; gat.: Komedia; Polska 2020.

Nuda i rutyna w związku? Seks spowszedniał jak mycie zębów, a ogień w sypialni wygasł, ograniczając się jedynie do standardowego „raz w miesiącu”? Komediowe perypetie trzech par nie pozostawiają złudzeń, że trawa zawsze wydaje się bardziej zielona u sąsiadów. Dorota marzy o namiętności jak w „Pięćdziesięciu twarzach Greya”, ale jej partner Andrzej zamiast interesować się jej potrzebami, woli zabawę w gry na konsoli. Idealna para z show-biznesu – Iwona i Fabian – w pogoni za nowymi followersami i lajkami jest gotowa przekroczyć niemal każdą granicę. Sylwia, Bartek i Cezary przez przypadek postawią swoją relację dosłownie na ostrzu noża. Jednej gorącej nocy wszyscy bohaterowie spotkają się, żeby sprawdzić, jak daleko można się posunąć w miłosnych manewrach.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

  

 


 

Najswietsze-serce_plakat_A4_28luty_150.jpg"Najświętsze serce" - od 14 marca
Reż.: Andres Garrigo, Antonio Cuadri; Obsada: Karyme Lozano, Maria Vallejo-Nagera, Pablo Vina; Dokument fabularyzowany; Hiszpania 2020; 89 min.

Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje... Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić. Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców, odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który jak nic innego naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła. Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc cudów eucharystycznych. To tam na Hostii zmaterializowały się cząstki Najświętszego Serca. Intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe.

 kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 


 

naprzod.png„Naprzód” - od 20 marca
Reż.: Dan Scanlon; Gat.: Animacja/Familijny; USA 2020.

Najnowsza animacja studia Pixar. Tym razem przenosimy się do współczesnego świata zamieszkiwanego przez fantastyczne, bajkowe stworzenia. Razem z dwoma braćmi wyruszymy na niesamowicie zakręconą podróż w poszukiwaniu... magii!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

< powrót

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk