Zapowiedzi

Zapowiedzi

11.08.2017

4.jpg

4.jpg


7789210.3.jpg„Na pokuszenie” - od 1 września
Scen. i reż.: Sofia Coppola, gat.: Dramat/Western, USA, 2017, 91 min.


Ranny żołnierz John McBurney zostaje uratowany podczas wojny secesyjnej i trafia do żeńskiej szkoły z internatem. Mężczyzna szybko nawiązuje romanse z mieszkającymi tam kobietami, co prowadzi do zawiści i sporów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


fatima.jpg„Fatima. Ostatnia tajemnica - od 8 września
Reż. Andres Garrigo; gat. Dokumentalny, Hiszpania 2017; 80 min.

Monica, poszukująca pracy montażystka, dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich.  Z upływem czasu dostrzega jak wielki wpływ miały one na bieg historii ostatnich stu lat.
Intrygujący obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu.Ujawnia nieznane fakty i przedstawia fascynujący przegląd zdarzeń, które zapadną w pamięć i serca widzów.Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców będzie odkrycie, jak wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.

 

 

 

 

 

 

 

 


to.jpg„To” na podstawie Stephen King „To”; reż. Andres Muschietti - od 15 września

Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża czytelników od dziesięcioleci. 

 

 

 

 

 

 

 


bracia_lumiere.jpg„Bracia Lumière” - od 15 wrzesień
Reż.: Thierry Frémaux; obsada: Thierry Frémaux jako narrator oraz Martin Scorsese; gat.: Dokumentalny; Francja 2016; 90 min.

W 1895 roku Louis i Auguste Lumière wymyślili kinematograf i nakręcili pierwsze w historii filmy, takie jak: "Wyjście robotników z fabryki" czy "Polewacz polany". Z czasem, usprawniając pracę kamery, doskonaląc kompozycję kadru, wprowadzając duble i śmiało eksperymentując z efektami specjalnymi, położyli podwaliny pod dzisiejszą sztukę filmową. Spośród nakręconych przez nich ponad 1400 produkcji, Thierry Frémaux wybrał 114 obrazów, wśród których znalazły się klasyczne arcydzieła, jak i zaskakujące, nieznane dotychczas filmowe odkrycia. Wszystkie one – zrekonstruowane cyfrowo w jakości 4K – zostały zebrane dla uczczenia wspaniałego dziedzictwa braci Lumière.

 

 

 

 

 

 


botoks.jpg„Botoks - od 29 września
Reż.: Patryk Vega; Obsada: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Piotr Stramowski; gat.: Thriller; Polska 2017.

Szpital ukazany w „Botoksie" to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. W jego murach splatają się losy czterech kobiet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


my_little_pony.jpg„My little Pony” - od 6 październik
Reż.: Jayson Thiessen; gat.: Animacja/Komedia/Przygodowy; Kanada/USA 2017; 99 min.

Stadko dzielnych kucyków staje oko w oko ze swoim największym wrogiem. Złowrogi Król Burzy postanawia wykraść całą magię z ich rodzinnego królestwa Equestrii. By ją odzyskać, dzielni bohaterowie wyruszą w pełną przygód podróż, podczas której zyskają nowych przyjaciół jak morskie kucyki czy dobroduszni piraci, przeżyją wiele emocjonujących i zabawnych perypetii i po raz kolejny udowodnią, że przyjaźń to magia!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


listy.jpg„Listy do M. 3 - od 10 listopada
Reż. Tomasz Konecki, gat. Komedia romantyczna, Polska 2017.

Bohaterowie przebojów "Listy do M." i "Listy do M. 2" powracają! Gwiazdorska obsada, humor, wzruszenia, wysokobudżetowa realizacja filmowa, przebojowa muzyka oraz bohaterowie, których nie da się nie lubić."Listy do M. 3" opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile.Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas jest pełen niespodzianek.

 

 

 

 

 

 

 

 

< powrót

bip.png kosz.jpgmif2017.jpg  jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png mec.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk