Zapowiedzi

Zapowiedzi

01.12.2018

4.jpg

4.jpg


DKF_18.06_sodki_koniec_dnia.jpg„Słodki koniec dnia” - od 16 czerwca
Reż.: Jacek Borcuch; Obsada: Krystyna Janda, Kasia Smutniak, Vincent Riotta; gat.: Dramat; Polska 2019; 92 min.

Miejscem akcji filmu jest etruskie miasto Volterra. Wszyscy się tu znają i szanują. Na niewielkim wzgórzu stoi dom Marii (Krystyna Janda) – polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla, autorytetu moralnego. Jej życie toczy się w rytmie włoskiej prowincji, jednak zostaje wywrócone do góry nogami, gdy otrzymuje szokującą wiadomość o tragicznym wydarzeniu. Pod wpływem emocji, podczas uroczystości nadania tytułu honorowego obywatela miasta, zamiast kurtuazyjnych podziękowań Maria wygłasza szokująco niepoprawną politycznie mowę. Od tego momentu bohaterka będzie doświadczać dotkliwych konsekwencji swojego wystąpienia.

 

 

 

 

 

 

 


wymarzony_plakat_24_maja_800.jpg„Wymarzony” - od 16  czerwca
Reż.: Jeanne Herry; Obsada: Sandrine Kiberlain, Gilles Lellouche, Élodie Bouchez; gat.: Dramat/Komedia; Belgia/Francja 2018; 115 min.

Maleńki Theo zaraz po narodzinach zostaje oddany do adopcji. Podczas gdy pracownicy opieki społecznej poszukują dla niego odpowiednich rodziców, jego tymczasowym opiekunem zostaje Jean. Miedzy Theo, a jego tymczasowym „tatą” rodzi się silna więź. Jean ze zdumieniem dostrzega jak dużo chłopczyk rozumie ze swojej sytuacji i jak wiele potrzebuje miłości. Tymczasem od lat starająca się o adopcję dziecka Alice, która już niemal straciła nadzieję, zostaje wytypowana jako idealna kandydatka na nową mamę Theo. Ich pierwsze spotkanie okaże się decydujące. Czy mały Theo jest gotowy na kolejną zmianę w swoim krótkim życiu? Jak zniesie rozstanie z Jeanem? Czy w oczach Alice zobaczy swoją nową mamę?

 

 

 

 

 

 

 


KMW_22.06_aladyn.jpg„Aladyn”- od 16 czerwca
Reż.: Guy Ritchie; Obsada: Mena Massoud, Naomi Scott, Marwan Kenzari; gat.: Musical/Przygodowy/Baśń; USA 2019; 128 min.

Guy Ritchie za kamerą? Nie będzie miejsca na nudę! Mistrz kina łotrzykowskiego wziął na warsztat historię ulicznego rozrabiaki Aladyna (Mena Massoud), który przeżywa liczne przygody w fikcyjnym portowym mieście Agrabah.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

< powrót

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk