Przegląd Kina Francuskiego

Przegląd Kina Francuskiego

15.11.2019

Plakat_PKF2019_A2_430X604.jpg

Bilety:
12 zł - jednorazowy
10 zł - w karnecie (karnet na przegląd można nabyć wyłącznie w kasach CK105)


 

kino_francuskie_1511_sofia.jpg15 listopada
godz. 18:15, hol kina - recital muzyki francuskiej oraz słodki poczęstunek
godz. 19:00, Club 105 - „Sofia”

Reż.: Meryem Benm'Barek-Aloïsi; Obsada: Maha Alemi, Lubna Azabal, Sarah Perles ;gat.: Dramat; Francja/Katar 2018; 80 min.

Współczesne Maroko, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu. Reżyserka Meryem Benm'Barek-Aloïsi, niczym Asghar Farhadi pokazuje obraz społeczeństwa przez pryzmat problemów i lęków swoich bohaterów. Choć życie Sofii determinuje miejsce urodzenia, to dziewczyna znajduje w sobie siłę, by pokierować swoim życiem.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 


 

kino_francuskie_1611_krewetki_w_cekinach.jpg16 listopada, godz. 18:00, Club 105 - „Krewetki w cekinach”
Reż.: Cédric Le Gallo, Maxime Govare; Obsada: Nicolas Gob, Alban Lenoir, Michaël Abiteboul ;gat.: Komedia; Francja 2018; 100 min.

"Krewetki w cekinach" to amatorska drużyna piłki wodnej, która chce wystartować w zawodach Gay Games. Mają zapał i fantazję, ale brakuje im profesjonalnego trenera. Z nieba spada im Matthias – dostał tę fuchę jako szansę, żeby podreperować swój wizerunek po kontrowersyjnej wypowiedzi w telewizji. Matthias próbuje ratować swoją karierę pływacką, ale nie spodziewa się, jakie zmiany w jego życiu może przynieść podróż wesołym autobusem na finał gejowskich zawodów piłki wodnej w Chorwacji. "Krewetki w cekinach" to pełna uroku komedia o przyjaźni, marzeniach i byciu sobą – w rytmie niezawodnych przebojów disco!

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 


 

kino_francuskie_1611_jesien_we_francji.jpg16 listopada, godz. 20:00, Club 105 - „Jesień we Francji”
Reż.: Mahamat-Saleh Haroun; Obsada: Eriq Ebouaney, Sandrine Bonnaire, Aalayna Lys ;gat.: Dramat; Francja 2018; 100 min.
Abbas Mahadjir pracuje jako nauczyciel w szkole średniej w Republice Środkowoafrykańskiej. Ponieważ jednak jego kraj jest rozdarty wojną, w poszukiwaniu spokoju i bezpieczeństwa Abbas wraz z dwójką dzieci opuszcza Afrykę. Rodzina przenosi się do Francji. Tam mężczyzna poznaje pewną Francuzkę, która zakochuje się w nim i oferuje Abbasowi oraz jego dzieciom dach nad głową. Chociaż wszystko zaczyna się układać, para będzie musiała stawić czoła wielu przeciwnościom losu...

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

kino_francuskie_1711_wymarzony.jpg17 listopada, godz. 15:00, Kino Kryterium - „Wymarzony”
Reż.: Jeanne Herry; Obsada: Sandrine Kiberlain, Gilles Lellouche, Élodie Bouchez ;gat.: Dramat/Komedia; Belgia/Francja 2018; 100 min.

Maleńki Theo zaraz po narodzinach zostaje oddany do adopcji. Podczas gdy pracownicy opieki społecznej poszukują dla niego odpowiednich rodziców, jego tymczasowym opiekunem zostaje Jean. Miedzy Theo, a jego tymczasowym „tatą” rodzi się silna więź. Jean ze zdumieniem dostrzega jak dużo chłopczyk rozumie ze swojej sytuacji i jak wiele potrzebuje miłości. Tymczasem od lat starająca się o adopcję dziecka Alice, która już niemal straciła nadzieję, zostaje wytypowana jako ide­alna kandydatka na nową mamę Theo. Ich pierwsze spotkanie okaże się decydujące. Czy mały Theo jest gotowy na kolejną zmianę w swoim krótkim życiu? Jak zniesie rozstanie z Jeanem? Czy w oczach Alice zobaczy swoją nową mamę?

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 


 

kino_francuskie_1711_portret_kobiety.jpg17 listopada, godz. 17:00, Kino Kryterium - „Portret kobiety w ogniu”
Reż.: Céline Sciamma; Obsada: Noémie Merlant, Adèle Haenel, Luàna Bajrami ;gat.: Dramat historyczny; Francja 2019; 120 min.

Opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas i intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu, ubiera w kostium – akcja rozgrywa się w Bretanii w 1770 roku – jak najbardziej współczesne pragnienia i uczucia. Bohaterkami filmu są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna. Ta druga ma namalować portret tej pierwszej, ale w sekrecie: Heloiza nie chce bowiem pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, ale niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwego oblicza młodej kobiety tak długo, jak sama będzie ukrywać własne.

kup_bilet.jpg

< powrót

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk