2. Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej

dfsf_plakat.jpg

Centrum Kultury 105 w Koszalinie zaprasza  na drugą edycją Dziecięcego Festiwalu Sztuki Filmowej w Koszalinie 21-22 marca 2017 r.

Jej filar stanowi promocja sztuki filmowej wśród widzów najmłodszych, w wieku szkolno-przedszkolnym. Festiwal to szereg ciekawych projekcji filmowych i wydarzeń powiązanych ze sztuką filmową, w których udział wezmą dzieci w charakterze gości. To swoista odpowiedź na jedno z ważniejszych wydarzeń filmowych w naszym mieście jakim jest Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, którego producentem jest również CK 105. Nie bez znaczenia jest również data Festiwalu. Dzieci powitają wiosnę w niekonwencjonalny sposób. Kolorowy korowód przedszkolaków przejdzie główną ulicą Koszalina, by w Kinie Kryterium wziąć udział w wydarzeniach festiwalowych. Wśród nich będą m.in.: pokazy filmowe, wystawy interaktywne, spotkanie z gościem festiwalowym Barbarą Kurdej - Szatan oraz koncert muzyczny.
Do zobaczenia !

Program:

I Dzień wiosny – 21 marca

10:00  oficjalne otwarcie Festiwalu przez Prezydenta Miasta Koszalina i Barbarę Kurdej-Szatan na Rynku Staromiejskim.
10:00 – korowód przebranych za postaci z bajek maluchów przejdzie ulicą Zwycięstwa spod Placu przy Ratuszu do Kina Kryterium.
10:30 – projekcja filmowa „Akademia Pana Kleksa: Przygoda Księcia Mateusza” (81')
12:00 – projekcja filmowa „Hokus Pokus Albercie Albertsonie” (72')
13:30 – projekcja filmowa „Akademia Pana Kleksa: Tajemnica Golana Filipa” (77')
Po każdej projekcji filmowej odbędzie się głosowanie na dany tytuł
17:00 – koncert oraz spotkanie z gwiazdą Festiwalu: Barbarą Kurdej-Szatan (w tym wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego nt. Pana Kleksa)

Wszystkie dzieci biorące udział w pokazach filmowych otrzymają pakiet festiwalowy
Jednocześnie:
– Wystawa interaktywna  pn. „Akademia Odkrywców – Tajemnice Fizyki” (w godz. 11:00-19:00, sala baletowa)
– Wystawa prac, które wzięły udział w konkursie plastycznym nt. Pana Kleksa (cały dzień, hol kina Kryterium, Bałtycka Galeria Sztuki)
– Spotkanie z Teatrem Kompania Marzeń  (godz. 10:30, 11:30, 12:30 – Club 105)
– Zajęcia plastyczne (w godz. 10:30-15:00 – sala dydaktyczna)
– Fotobudka (w godz. 10:30-18:30, hol kina)
– Kiermasz literatury dziecięcej (w godz. 10:30-18:30, hol kina)

Dzień II 22 marca
9:00 – projekcja filmowa „Wielka wyprawa Molly” (70')
11:00 – projekcja filmowa „Podróże Pana Kleksa: Wysłannicy z Bajdocji” (84')
12:00-15:00 – Casting pn. „Świat Twojego Dziecka” we współpracy z TV MAX, Centrum Kultury 105 w Koszalinie oraz TV MAX przygotowały dla naszych małych  uczestników casting do programu, który zostanie wyemitowany w TV MAX! Zapraszamy na przesłuchania wokalistów, instrumentalistów, tancerzy, recytatorów i showmanów z przygotowanym 3 minutowym pokazem. Każda Placówka może wytypować 1 uczestnika ! W ramach przesłuchań każdy uczestnik będzie miał zrobione profesjonalne zdjęcie oraz zapewniony udział w programie dokumentującym nasz casting!
16:30 – projekcja filmowa „Pan Kleks w kosmosie: Porwanie Agnieszki” (79')
18:00 – uroczyste zakończenie festiwalu i odczytanie werdyktu oraz wręczenie nagrody w postaci tortu, który będzie przygotowany dla dzieci w podziękowaniu za udział w Festiwalu.

Jednocześnie:
– Wystawa interaktywna  pn. „Akademia Odkrywców – Tajemnice Fizyki” (w godz. 9:00-17:00, sala baletowa)
– Wystawa prac, które wzięły udział w konkursie plastycznym nt. Pana Kleksa (cały dzień, hol kina Kryterium, Bałtycka Galeria Sztuki)
– Kiermasz literatury dziecięcej
– Spotkanie z Teatrem Kompania Marzeń  (godz. 9:00, 10:00, 11:00 – Club 105)
– Fotobudka (w godz. 10:30-18:30, hol kina)
– Kiermasz literatury dziecięcej (w godz. 10:30-18:30, hol kina)
– Zajęcia plastyczne (w godz. 9:00-15:00 – sala dydaktyczna)

* W związku z ograniczona liczbą miejsc, prosimy o rezerwację udziału w wybranych wydarzeniach festiwalowych:Tomasz Badowski – (94) 347 57 03 (rezerwacje przyjmujemy od 1 do 28 lutego br.)

bip.pngkosz.jpgjazz.png mif_2016.jpglogo_nowe_na_str.jpg  eska.png