„Autorskie Kino Wampiryczne”

„Autorskie Kino Wampiryczne”

10.03.2017

kino_wampiryczne.jpg

„Autorskie Kino Wampiryczne” dodatkowe działanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego połączone z prelekcją przed każdym seansem poprowadzoną przez dr Piotra Szarszewskiego z Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej.

Ceny biletów:
9 zł - jednorazowy,
25 zł - karnet ulgowy,
30 zł - karnet normalny
Bilety dostępne w kasie i recepcji Centrum Kultury 105 oraz na stronie internetowej: www.ck105.koszalin.pl/kupbilet
Miejsce: Club 105

10 marca (piątek)
18:15 - „Co robimy w ukryciu”
20:00 - „Pozwól mi wejść”

11 marca (sobota)
17:45 - „Byzantium”
20:00 - „Tylko kochankowie przeżyją

 

 


co_robimy_w_ukryciu.jpgCo robimy w ukryciu”
Reż.: Jemaine Clement, Taika Waititi Obsada: Taika Waititi, Jemaine Clement, Jonny Brugh; Gat.: Horror, Komedia, Dokumentalizowany; Nowa Zelandia, USA 2014, 86 min.

Viago (379 l.), Deacon (183 l.), Vladislav (862 l.) i Petyr (8000 l.) mieszkają razem na przedmieściach współczesnego Wellington w Nowej Zelandii. Ich życie rozpoczyna się dopiero po zmroku, kiedy to opuszczają trumny i legowiska, by stawić czoła codzienności, która również dla wampirów bywa niełatwa. Nieśmiertelność i pragnienie świeżej ludzkiej krwi już dawno przestały być ich głównym zmartwieniem, bo współczesność stawia przed nimi nowe wyzwania. Grupa filmowców towarzyszy im podczas codziennych obowiązków, drobnych kłótni czy nocnych wyjść na miasto, które z błyskotliwym humorem uświadamiają  nam, że choć ich serca przestały bić wieki temu, wciąż żywią gorące i bardzo ludzkie uczucia.
kup_bilet.jpg 

 

 

 

 

 

 


pozwl_mi_wej.jpgPozwól mi wejść”
Reż.:Tomas Alfredson; Obsada: Kåre Hedebrant, Lina Leandersson, Per Ragnar; Gat.: Horror, Melodrat, Szwecja 2008, 116 min.

Dwunastoletni Oskar jest wrażliwym, nieco bojaźliwym chłopcem, prześladowanym przez silniejszych kolegów z klasy. Jego rówieśniczka - blada i zawsze poważna Eli wychodzi z domu tylko w nocy. Spotykają się na blokowym podwórku szwedzkiego osiedla gdzieś na peryferiach miasta. Wraz z pojawieniem się dziewczynki, w okolicy zaczynają się dziać przerażające i trudne do wytłumaczenia rzeczy. Wspólnym mianownikiem tych zdarzeń jest krew. Zamkniętego w sobie chłopca, wydaje się to fascynować. Potrwa to dopóki Oskar nie odkryje, że Eli jest... wampirem. Szwedzki filmowiec Tomas Alfredson przedstawia bardzo sugestywny i nietypowy obraz dorastania. Przyjaźń, odrzucenie i przywiązanie splatają się w tym niepokojącym, mrocznym i poetyckim zarazem filmie opartym na bestsellerowej powieści Johna Ajvide Lingqvista, okrzykniętego ‘drugim Stephenem Kingiem’.
kup_bilet.jpg 

 

 

 

 

 


byzantium.jpg„Byzantium”
Reż.: Neil Jordan; Obsada: Gemma Arterton, Saoirse Ronan, Sam Riley; Gat.: Dramat, Horror; Irlandia, USA, Wlk. Brytania 2012, 118 min.

Dwie tajemnicze kobiety szukają schronienia w zaniedbanym nadmorskim kurorcie. Jedna z nich, Clara (Gemma Arterton), spotyka samotnego Noela, który oferuje im schronienie w swoim opustoszałym pensjonacie. Jej młodsza towarzyszka, Eleanor (Saoirse Ronan), zaprzyjaźnia się z miejscowym chłopcem, Frankiem (Caleb Landry Jones). Wyjawia mu sekret o tym, kim naprawdę jest. Ujawnienie tej tajemnicy przynosi śmiertelne konsekwencje.
kup_bilet.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tylko-Kochankowie-Przezyja-Plakat-01.jpg„Tylko kochankowie przeżyją”
Reż.: Jim Jarmusch; Obsada: Tilda Swinton,  Mia Wasikowska, Tom Hiddleston, Swinton; Gat.: Horror, Romans; Francja / Niemcy / USA / Wielka Brytania / Cypr 2013, 122 min.

Adam jest unikającym rozgłosu i słonecznego światła undergroundowym muzykiem, skrzyżowaniem Syda Barreta i Davida Bowiego z Hamletem. Mieszka w odludnej części Detroit, kolekcjonuje gitary, słucha winyli i tworzy elektroniczną muzykę końca świata. Melancholijną samotność rozjaśnia długo oczekiwany przyjazd jego ukochanej, Ewy. Razem jeżdżą nocami po wyludnionym Detroit w hipnotycznym rytmie muzyki, celebrując każdą spędzaną razem chwilę. Jednak spokojne życie zakochanej pary zostanie wystawione na próbę, kiedy niezapowiedzianie dołączy do nich nieobliczalna i wygłodniała siostra Ewy - Ava.
kup_bilet.jpg 

< powrót

bip.pngkosz.jpgjazz.png mif_2016.jpglogo_nowe_na_str.jpg  eska.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk