Kino

RE.jpg

[20.04.2016]

Repertuar (22-28.04.2016 r.)

czytaj więcej

RE.jpg

[26.04.2016]

Repertuar (29.04-05.05.2016 r.)

czytaj więcej

4.jpg

4.jpg

[13.04.2016]

Zapowiedzi

czytaj więcej

kmw_logo.jpg

[30.04.2016]

Kino Małego Widza

czytaj więcej

rodzinna_majwka_slider.jpg

[25.04.2016]

Rodzinna Majówka w kinie Kryterium

czytaj więcej

sm_okadka.jpg

sm_okadka.jpg

Szminka Movie to nowy projekt realizowany przez Kino Kryterium w Koszalinie. Nowy projekt stworzony został z myślą o kobietach i ich niecodziennych zainteresowaniach oraz wyjątkowych marzeniach.

Zapraszamy wszystkie Panie, które potrzebują chwili relaksu i odpoczynku oraz oderwania się od codziennych obowiązków. Nowy cykl to chwila wytchnienia oraz świetna zabawa spędzona w doskonałym babskim gronie.

Spotkania w ramach cyklu Szminka Movie odbywać się będą raz w miesiącu o godzinie 18:00. Pokazom filmowym dotrzymywać towarzystwa będą specjalne atrakcje przygotowane z myślą o kobietach m. in. nauka tańca, koncerty, degustacje, pokazy kosmetyków i zabiegów upiększających oraz wiele innych atrakcji.

Bilet 10 zł. 


Szminka_Movie_19.05_Dama_w_vanie.jpg19.05 - "Dama w vanie" - 19.05 godz.18:00 bilety: 10zł
Reż.: Nicholas Hytner; Obsada: Maggie Smith, Alex Jennings, Jim Broadbent, gat.: Biograficzny, Dramat, Wielka Brytania 2016, 104 min.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach poruszająca historia przyjaźni dwojga ludzi, która na zawsze zmieniła ich życie. Pojawienie się ekscentrycznej starszej pani w jednej z eleganckich dzielnic Londynu budzi niepokój jej mieszkańców. Panna Shepherd mieszka bowiem w vanie, którego, jak twierdzi, zaparkowała "tymczasowo" na podjeździe domu Alana Bennetta. Spędziła tam kolejnych 15 lat. Z każdym dniem relacje tych dwojga zacieśniają się, przechodząc powoli w prawdziwą przyjaźń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bez_nazwy-1.jpg

[19.05.2016]

Szminka Movie

czytaj więcej

dkf_okladka.jpg

[26.04.2016]

Dyskusyjny Klub Filmowy 105

czytaj więcej

Kryterium_miech_to_zdrowie_26.05__50_Twarzy_Blacka_.jpg

Radość w kinie - same korzyści! Śmiech to zdrowie – ile prawdy jest w tym powiedzeniu? O tym świadczą wyniki badań. Minuta śmiechu przedłuża nasze życie o około 10 minut! To nie wszystko – 60 sekund śmiechu daje nam tyle, co 45 minut relaksu. Pozwala też spalić około 12 kalorii, a jest o niebo przyjemniejsze od męczących ćwiczeń na siłowni.Amerykańscy naukowcy udowodnili, że ponuracy, ludzie skłonni do depresji, częściej chorują. Narzekają też na migreny, nadciśnienie, bóle kręgosłupa. I infekcje. A zamiast witaminy C wystarczy się… roześmiać!

Śmiech usprawnia działanie układu odpornościowego - wpływa na zwiększenie liczby leukocytów. Pomaga też dotlenić organizm, gdyż pogłębia oddech – do płuc rozchichotanej osoby trafia zdecydowanie więcej tlenu. Od śmiechu również piękniejemy, bo dzięki rozszerzonym naczyniom krwionośnym skóra jest lepiej odżywiana. Pracują też nasze mięśnie – twarzy, brzucha, ramion. Same plusy! Tylko jak poprawić sobie nastrój? Zaaplikować dodatkową porcję endorfin, czyli hormonu szczęścia? Przezwyciężyć chandrę i powalczyć z nudą? Nasza odpowiedź to „Kryterium – śmiech to zdrowie”, nowy cykl filmowy w kinie Kryterium. Będziemy bawić was do łez!

[26.05.2016]

Kryterium - śmiech to zdrowie

czytaj więcej

KRYTERIUM_MOVIE_3.05_caly_ten_cukier.jpg

[03.05.2016]

Kryterium Movie

czytaj więcej

girl-812482_1920.jpg

a.JPGgirl-812482_1920.jpg„Urodziny w Kinie Kryterium” – to okazja do spędzenia tego szczególnego czasu w wyjątkowy sposób! Spełnij marzenia swojego dziecka i zorganizuj spotkanie z bohaterami jego ulubionych animacji na dużym ekranie. 

Po projekcji filmu i zabawie (bądź promocji) dotyczącej seansu w Kinie Małego Widza, jubilat i jego goście są zaproszeni na toast i wręczenie prezentu od kina Kryterium. Następnie pracownik kina oprowadza dzieci po obiekcie, prezentując jego ciekawe, niedostępne dla postronnych zakamarki.


WARUNKI REALIZACJI OFERTY
Oferta urodzinowa obejmuje (25 zł/os.):zaproszenia urodzinoweprezent-niespodziankę dla jubilata1 butelkę szampana Piccolo wstęp do kina na seans Kina Małego Widza w dniu urodzinprzyjęcie urodzinowe w udekorowanym specjalnie na tę okazję „zakątku urodzinowym”mały zestaw barowy na seans (napój i popcorn)20-minutowy program zwiedzania kina  (wejście na pustą salę kina oraz balkon, prezentację ekranu, wstęp do kabiny projekcyjnej)

Aby zamówić usługę „Urodziny w Kinie Kryterium”, należy złożyć zamówienie w kasie lub biurze Kina Kryterium na 7 dni przed planowanym wydarzeniem celem ustalenia technicznych możliwości realizacji przyjęcia (dostępność sal, grafik pracy pracowników zaangażowanych do obsługi wydarzenia) oraz wpłacić zadatek w wysokości 60 zł. 

Usługa „Urodziny w Kinie Kryterium” realizowana jest w soboty, tylko po seansach w ramach Kina Małego Widza.

Scenariusz:
1. Pobranie z baru kina zestawów dla uczestników „Urodzin w Kinie” (przed projekcją, około godz. 11:45)
2. Projekcja bajki – godz. 12:00
3. Udział gości „Urodzin w Kinie” w zajęciach (lub promocji) przygotowanych dla wszystkich uczestników Kina Małego Widza
4. Toast i wręczenie prezentu od kina w „urodzinowym zakątku” (uprzednio przygotowanym przez pracowników).
5. 20-minutowe zwiedzanie Sali Kina i kabiny projekcyjnej. 
6. Poczęstunek dla uczestników „Urodzin w kinie” (przygotowany przez opiekunów we własnym zakresie). 

Szczegóły dostępne pod numerami telefonów: (94) 347 57 36/ 37/ 41. Zapraszamy!

[30.04.2016]

Urodziny w kinie

czytaj więcej

KAF.jpg

[25.04.2016]

Koszalińska Akademia Filmowa

czytaj więcej

pobrane.jpg

pobrane.jpg

pobrane.jpg

[30.04.2016]

Oferta filmowa dla szkół

czytaj więcej

2.jpg

[30.04.2016]

Oferta filmowa dla przedszkoli

czytaj więcej

logo_dfsf.jpgZnamy już zwycięzce naszego konkursu na logo!

Został nim Pan Bartosz Żuber
 
Serdecznie gratulujemy wygranej - jest nią roczny karnet uprawniający do wejścia na imprezy organizowane przez Centrum Kultury 105 w Koszalinie w 2016 roku.

Dziękujemy także pozostałym uczestnikom konkursu, dla nich mamy wyróżnienia w postaci wejściówek na seanse Kina Małego Widza.

Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane prace.


dfsf.jpg

Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej jest rozszerzeniem idei jednego z ważniejszych wydarzeń filmowych w naszym kraju, jakim jest Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Skierowany jest do jeszcze młodszej widowni - dzieci w wieku 4-7 lat. Wydarzenie filmowe odbędzie się w dniach 21 -22 marca. Otwarcie festiwalu zaplanowaliśmy na Rynku Staromiejskim. Dzieci, przebrane za bajkowe postaci, przejdą ulicą Zwycięstwa z placu przy ratuszu do kina Kryterium. Na Festiwalu nie zabraknie bajek z nurtu kina niekomercyjnego, które nie pojawiły się w dystrybucji. Filmy będą pochodzić z różnych lat.


Wstęp na wszystkie seanse będzie darmowy, co jeszcze bardziej zachęcić ma młodych widzów do obcowania ze sztuką filmową.

W ramach festiwalu zaplanowaliśmy mnóstwo dodatkowych atrakcji dla najmłodszych. Będzie można m.in. zobaczyć wystawę interaktywną z Centrum Nauki Kopernika, dzieci spotkają się z aktorem filmowym, który przybliży im filmowy świat. Odbędzie się także wspólne czytanie, wystąpi również zespół muzyczny dla dzieci.

Na koniec festiwalu dzieci wybiorą film, który spodobał im się najbardziej.


UWAGA!
Wejściówki na spotkanie z Katarzyną Figurą i koncert Centrum Uśmiechu będą rozdawane już 10 marca od godz. 8:00 w recepcji Centrum Kultury 105 w Koszalinie.


PROGRAM FESTIWALU

21 marca (poniedziałek)

 10:00 – Oficjalne otwarcie Festiwalu przez Prezydenta Miasta Koszalina.
Miejsce: Plac przed Ratuszem
10:15 – Kolorowy korowód przebranych za postaci z bajek maluchów przejdzie ul. Zwycięstwa do kina Kryterium

Pokazy filmów animowanych w kinie Kryterium:

 11:00 – „Jacek i Placek” Reż. Leszek Gałysz, animacja, Polska, 1992, 76 min.
W  małym miasteczku Zapiecku przyszli na świat dwaj bliźniacy: Jacek i Placek. Chłopcy wyróżniali się tym, że bardzo niechętnie odnosili się do wszelkiej pracy. Marzyli o  tym, aby znaleźć krainę, w której nie trzeba pracować.
12:30 – „Ernest i Celestyna” Reż. Benjamin Renner, Francja, 2014, 80 min.
Wśród niedźwiedzi przyjaźń z myszką nie jest dobrze widziana. A jednak Ernest wielki miś rozrabiaka, klaun i muzyk, przyjmie do swojego domu Celestynę, osieroconą myszkę, która postanowiła uciec ze świata gryzoni.
17:00 – Spotkanie z Katarzyną Figurą.
Niepowtarzalna i wybitna aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Od 30 lat występuje w topowych polskich produkcjach. Wystąpiła w kilku filmach zagranicznych. Laureatka wielu prestiżowych nagród, w  tym w 2004 roku za najlepszą rolę kobiecą w filmie „Żurek”.
18:00 – „Różne Strony Świata” (promocyjny barowy zestaw festiwalowy)
Zestaw filmów krótkometrażowych, pochodzących z różnych stron świata. Odkrywają one przed małym widzem jego nieznane zakątki.
Zestaw zawiera filmy: „Prezenty Astona”, „Wstyd i okulary”, „Śnieg”, „Niespodzianka”.

Imprezy towarzyszące:

11:00 – 18:00 - Wystawa interaktywna pt. „Eksperymentuj!” z Centrum Nauki Kopernik.
Objazdowa, interaktywna wystawa przeznaczona dla dzieci i dorosłych. Wystawie towarzyszy troje animatorów Centrum Nauki Kopernik. To eksperci, pasjonaci nauki, którzy chętnie objaśnią zwiedzającym działanie eksponatów i opowiedzą o zjawiskach naukowych.
Miejsce: Sala Baletowa CK105
* Wejście na wystawę zawsze o pełnej godzinie.
11:00 – 18:00 - Wystawa Wydziału Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.
Wystawa podzielona będzie na cztery strefy, a  w  każdej z  nich mały widz będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Prezentowane będą obiekty urozmaicające zabawy na świeżym powietrzu, które cechuje oryginalność formy oraz myśl o najmłodszych użytkownikach. Będzie również kącik poświęcony animacji jednominutowej.
Miejsce: Bałtycka Galeria Sztuki
11:00 – 12:30 - Spotkanie z policjantami dot. bezpiecznej drogi do Kina.
Miejsce: Club 105

22 marca (wtorek)

Pokazy filmów animowanych w kinie Kryterium:

10:00 – „Proszę Słonia” Reż. Witold Giersz, animacja, Polska, 1978, 63 min.
Film animowany o  przygodach porcelanowego słonia, który urósł i ożył pod wpływem witamin, dawanych mu przez małego chłopczyka. Cierpiący z powodu niskiego wzrostu Pinio zaprzyjaźnia się ze znalezionym porcelanowym słoniem.
12:00 – „Karlsson z dachu” Reż. Vibke Idsøe, animacja, Norwegia, 2002, 77 min.
Na dachu pewnego domu w Sztokholmie mieszka sobie Karlsson. Ma malutki domek schowany za kominem. Kiedy Braciszek czuje się samotny, Karlsson wlatuje przez okno i  od tej chwili staje się najukochańszym przyjacielem chłopca.
17:00 – Uroczyste zakończenie Festiwalu. Koncert Centrum Uśmiechu.
Z kolorową osobowością, wspaniałymi piosenkami, kontaktem z publicznością i humorem potrafi porwać do zabawy każdego. Ich koncert to okazja do wspólnego śpiewania, tańca, uśmiechu dla całej rodziny! Na zakończenie tort w kształcie logo Festiwalu.

Imprezy towarzyszące

 10:00 – 16:00  - Wystawa interaktywna pt. „Eksperymentuj!” z Centrum Nauki Kopernik.
Miejsce: Sala Baletowa CK105
* Wejście na wystawę zawsze o pełnej godzinie.
10:00 – 18:00 - Wystawa Wydziału Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej
Miejsce: Bałtycka Galeria Sztuki
11:00 – 12:30 - Spotkanie pn. „Drogowe miasteczko czyli bezpieczna droga do kina”
Miejsce: Club 105

Ponadto w programie:

  • Wystawa plastyczna
  • Kiermasz literatury dziecięcej
  • Zajęcia plastyczne
  • Pamiątkowe bezpłatne zdjęcie festiwalowe w Fotobudce
  • Konkursy z nagrodami

* Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie.

 

[22.01.2016]

1. Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej

czytaj więcej

PLAN_KINA_KRYTERIUM.jpg

[09.04.2014]

Plan sali kina Kryterium

czytaj więcej

Historia kina Kryterium sięga połowy lat 50-tych ubiegłego wieku; na przestrzeni lat funkcjonowało jako część Wojewódzkiego Domu Kultury, później - Miejskiego Ośrodka Kultury i wreszcie Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Gruntowny remont przeszło z końcem lat 90-tych XX wieku i wyposażone wtedy zostało w wygodne, hiszpańskie fotele. W tej chwili kino ma 425 miejsc (301 na parterze i 124 na balkonie), dysponuje sprzętem akustycznym Dolby Digital Surround EX oraz cyfrowym sprzętem do projekcji – również w formacie 3D. Ten ostatni zakup był możliwy dzięki wsparciu projektu przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Urząd Miejski w Koszalinie.

KRYTERIUM obok regularnego repertuaru zaprasza również widzów na seanse Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Kryterium Filmu”, Kina Małego Widza oraz Kryterium Movie. Kino Kryterium należy do Sieci Polskich Kin Cyfrowych, Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Europa Cinemas.


 

Zapraszamy na nasz fanpage:
https://www.facebook.com/kinokryterium

 

 Numery telefonów:

 

Kasa: 094 347-57-41/42 - czynna: według godzin seansów ujętych w repertuarze kina (30 minut przed pierwszym seansem)

Biuro: 094 347-57-36/37/03

Rezerwacje telefoniczne w godz. 8:00-16:00 – 094 347 57 03 (od poniedziałku do piątku)
Rezerwacje telefoniczne w godz. 16:00-20:00 – 094 347 57 41/42Cennik biletów na seanse 3D:
Normalny - 20 zł
Ulgowy - 18 zł
Grupowy (szkolny) - 14 zł*
* min. 10 osób

Cennik biletów na seanse 2D:
Normalny -17 zł
Ulgowy - 15 zł
Grupowy (szkolny) - 12 zł*
* min. 10 osób

Tanie poniedziałki:
Bilet na seans 2D - 12 zł*
Bilet na seans 3D - 15 zł*
* obowiązuje do wybranych filmów (lista filmów dostępna z kasie kina) 

Bilety - Kino Małego Widza - 10 zł (dla wszystkich) 

Cennik biletów na Dyskusyjny Klub Filmowy 105:
Jednorazowy - 9 zł
Karnet ulgowy - 25 zł
Karnet normalny - 30 zł 


bip.pnglogo_750_lat.jpgjazz.pngmif.jpgeska.pnglogo_radio_kosz.jpg

logo_vs.jpg

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk