Kino

RE.jpg

Rezerwacje:
094 347 57 03 (w godz.: 8:00-16:00 – dni robocze)
094 347 57 41/42 (w godz.: 16:00-20:00)

Cennik:
Bilety na filmy 2D: 17 zł – normalny, 15 zł – ulgowy, 12 zł – grupowy
Tanie poniedziałki 2D: 12 zł


26 czerwca (niedziela)
16:00 Bóg w Krakowie
18:00 Zanim się pojawiłeś
20:00 Wojna

27 czerwca (poniedziałek)
16:00 Bóg w Krakowie
17:45 Wojna
20:00 Zanim się pojawiłeś

28 czerwca (wtorek)
16:00 Bóg w Krakowie
18:00 Zanim się pojawiłeś
20:00 Wojna

29 czerwca (środa)
16:00 Bóg w Krakowie
17:45 Wojna
20:00 Zanim się pojawiłeś

30 czerwca (czwartek)
16:00 Bóg w Krakowie
18:00 Zanim się pojawiłeś
20:00 Wojna

„Zanim się pojawiłeś”
Reż.: Thea Sharrock; Obsada: Emilia Clarke, Sam Claflin, Janet McTeer, Charles Dance, Brendan Coyle; gat.: Dramat; USA 2016; 110 min.
Louisa "Lou" Clark  mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie wie jeszcze, co zrobić ze swoim życiem. Ekscentryczna 26-latka próbuje sił w wielu dziedzinach, by pomóc swej rodzinie związać koniec z końcem. Zostaje opiekunką Willa Traynora, młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Niegdyś pełen energii, dziś cyniczny do szpiku kości Will wyzbył się już wszelkiej nadziei na szczęście. Dziewczyna postanawia pokazać mu, że jest jeszcze inna droga...

„Bóg w Krakowie”
Reż.: Dariusz Regucki; Obsada: Jacek Lenczar, Krzysztof Bochenek, Kamilla Baar, Sebastian Grochowicz; gat.: Obyczajowy; Polska 2016, 95 min.
"Bóg w Krakowie" rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta, w którym śledzimy losy jego mieszkańców: młodego polityka, który otrzymuje korupcyjną propozycję; dziewczyny szukającej miłości; stojącej na rozdrożu prawniczki specjalizującej się w sprawach rozwodowych; drobnego złodzieja pragnącego ukraść relikwiarz z Krwią Pańską; małżeństwa niemogącego doczekać się dziecka; kobiety po przejściach i mężczyzny niepotrafiącego wyzwolić się ze szponów hazardu.

„Wojna”
Reż.: Tobias Lindholm; Obsada: Pilou Asbaek, Tuva Novotny, Soren Malling; gat.: Dramat, Wojenny; Dania 2016, 115 min.
Sierżant Claus Pedersen stacjonuje wraz ze swoją kompanią na afgańskiej prowincji. W tym czasie żona dowódcy, Maria, musi sobie radzić z trudami codziennego życia bez męża i samotnego wychowywania trojga dzieci. Podczas rutynowej misji żołnierze dostają się w krzyżowy ogień talibów. Aby ratować swoich ludzi, Claus podejmuje dramatyczną decyzję, w wyniku której zostaje oskarżony o popełnienie zbrodni wojennej. Konsekwencje czynu poważnie dotykają zarówno sierżanta, jak i jego rodzinę. 

[21.06.2016]

Repertuar (26-30.06.2016 r.)

czytaj więcej

4.jpg

4.jpg

[13.04.2016]

Zapowiedzi

czytaj więcej

Bezpieczne wakacje, pn-czw. godz. 10:30, bilety dla dzieci z terenu Koszalina: 1 zł, dorośli i pozostali: 7 zł


rechotek.jpg4-7.07 - „Rechotek”
Reż.: Chuck Powers; gat. Animacja/Komedia/Przygodowy; Malezja 2014, 88 min.

Pełna niezwykłych przygód i znakomitego humoru animowana opowieść o najbardziej kumatej żabce świata! Wielka podróż czasem zaczyna się od żabiego skoku. Rechotek jest żabą, która przeżywa kryzys tożsamości – nie lubi skakać i nie znosi niczego, co wiąże się z wodą. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem – latającą wiewiórką – wyrusza przez amazońską dżunglę w poszukiwaniu swego miejsca w życiu. Na swej drodze spotkają całą plejadę najbardziej barwnych zwierzątek, jakie można sobie wyobrazić. Kłopoty zaczną się, gdy Rechotek uwierzy, że jest zaklętym w żabę ludzkim księciem i za wszelką cenę postanowi znaleźć księżniczkę, która odczaruje go pocałunkiem. Tylko jak tu w dżungli znaleźć księżniczkę?

 

 

 

 


UPS__arka.jpg11-14.07 – „Ups! Arka odpłynęła”
Reż.: Toby Genkel; gat. Animacja/Komedia/Przygodowy;  Belgia/Irlandia/Luksemburg/Niemcy 2015, 85 min.

Nadciąga potop i wkrótce całą Ziemię zaleje woda. Jedynym ratunkiem dla zwierząt jest miejsce na Arce Noego, której kapitanem został wyniosły Król Lew. Niestety, paru nieboraków nie znalazło się na liście upoważniającej do wejścia na pokład i teraz mają… przechlapane. Uroczy stwór o imieniu Fini, przedstawiciel tajemniczego gatunku pluszczaków, wspierany przez trójkę innych pechowców bez biletu wstępu na Arkę, zmaga się z nadciągającą powodzią oraz stadem gryfów-głodomorów, które… mają smaka na pluszczaka.

 

 

 

 

 


koko.jpg18-21.07  – „Koko Smoko”
Reż.: Lone acherfig; gat. Animacja; Niemcy 2015, 83 min.

Mały ognisty smok Kokos otrzymuje niezwykle odpowiedzialne zadanie: ma strzec ognistej trawy, która jest wielkim skarbem smoczego rodu. Niestety wystarczy chwila nieuwagi, a trawa znika Kokosowi sprzed nosa. Dzielny smok postanawia wyruszyć na poszukiwanie zaginionego skarbu. W tej przygodzie towarzyszyć mu będzie smoczy przyjaciel Oskar oraz sympatyczna kolczatka Lusia. Wkrótce Kokos odkryje dwie zaskakujące prawdy: po pierwsze -inne gatunki smoków nie przepadają za smokami ognistymi, po drugie –bez ognistej trawy całej wyspie grozi katastrofa. Mały bohater postanawia zrobić wszystko, by uratować ojczyznę wszystkich smoków i położyć kres międzygatunkowym waśniom.

 

 

 

 


maly_ksiaze.jpg25-28.07 – „Mały Książę”
Reż.: Mark Osborne;  gat. Animacja/Fantasy/Przygodowy; Francja 2015, 108 min.

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

 

 

 

 

 

 


bystry.jpg1-4.08 – „Bystry Bill”
Reż.: Deane Taylor;  gat.  Animacja/Dla dzieci; Australia/USA 2015; 90 min.

Bystry Bill to uroczy i pomysłowy miś koala, który marzy o wielkiej przygodzie. Pragnie pójść w ślady swego taty podróżnika, który dawno temu zaginął podczas jednej z wypraw. Mały koala wierzy, że może go odnaleźć. Pewnego dnia porzuca więc swój zielony dom i wyrusza w drogę. Ślady wiodą go hen w odległe i dzikie australijskie ostępy. Podczas podróży Bill zyska grono kolorowych przyjaciół: kangura, dziobaka i zwinną jaszczurkę. Z ich pomocą łatwiej będzie prowadzić poszukiwania ukochanego taty.

 

 

 

 

 


rabusie.jpg8-11.08 – „Rabusie fistaszków”
Reż.: Ross Venokur;  gat. Animacja/Familijny/Komedia; USA 2015; 85 min.

Jedna genialna wiewiórka, dziesięciu gangsterów z przypadku i tysiąc kilogramów orzeszków. Szykujcie się na najśmieszniejszy skok w historii kina animowanego! Wiewiór ledwo co wyszedł z zoologicznego ogrodu poprawczego, a już pakuje się w kolejną aferę. Chciwa korporacja wywiozła z lasu wszystkie żołędzie, aby przerobić je na… krem do pięt. Wiewiór skrzykuję ekipę włamywaczy, aby zorganizować skok stulecia i ocalić zwierzęta przed głodem. Trzy wiewiórki, wąż, żaba, szczur, nietoperz, jeżozwierz i egzotyczne pangoliny - takiej bandy rabusiów jeszcze w kinie nie było!

 

 

 

 


sawa.jpg16-18.08 - „SAWA. Mały wielki bohater”
Reż.: Maksim Fadeev, gat.: animacja, Rosja, 2015, 95 min.

Sawa to 10-letni chłopiec, który aby obronić swoją rodzinną wioskę musi stawić czoła złowrogim magicznym istotom. Wspierany przez białą wilczycę Angi, przezabawnego stworka o imieniu Pafik oraz niezwykle czarującą Nanty, córkę miejscowego szamana, Sawa wyrusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż przez magiczną krainę. Przyjaciele pomogą dotrzeć chłopcu do tajemniczego Maga, który jako jedyny posiada moc zdolną zniszczyć zło iuratować wioskę Sawy. Chłopiec nie przypuszcza, że każdy z jego towarzyszy ma swój powód, aby spotkać się z Magiem.

 

 

 

 

 


klub_wloczykijow.jpg22-25.08 - „Klub Włóczykijów”
Reż.: Tomasz Szafrański; Obsada: Bogdan Kalus, Tomasz Karolak, Wojciech Mecwaldowski, Jakub Wróblewski, Franciszek Dziduch; gat.: Przygodowy/ Młodzieży, Polska 2015; 90 min.

Kornel Kiwajło i jego przyjaciel Max myśleli, że to będą najnudniejsze wakacje ich życia. Wszystko zmieniła jednak nieoczekiwana wizyta wuja Dionizego, który dowiedział się o wielkim rodzinnym skarbie. Pod przewodnictwem chłopców Klub włóczykijów wyrusza w podróż pełną ekscytujących wydarzeń i niezwykłych postaci. Sprawy komplikują się, gdy na drogocenny trop wpadają również przebiegli przestępcy - Dr Kadryll (Karolak) i jego niezdarny pomocnik Wieńczysław Nieszczególny (Mecwaldowski). Rozpoczyna się szalony wyścig z czasem. Taka przygoda zdarza się raz w życiu!

 

 

 

 


winx_tajemnica.jpg29-31.08 – „Winx Club: Tajemnica morskich głębin”
Gat. Animacja; Włochy 2014; 98 min.

Klub Winx zmaga się ze straszliwą tajemnicą, która sprawi, że twoje serce zabije szybciej! Najzacieklejsze przeciwniczki wróżek z Klubu Winx, czarownice Trix, łączą siły ze złą nimfą Politeą. Od niej dowiadują się, że aby raz na zawsze pokonać wróżki i stać się niezwyciężonymi, niewiele potrzeba - wystarczy perła ukryta w głębi Nieskończonego Oceanu! Tak mała, a obdarzona tak ogromną mocą Perła Głębin daje niezwykłą siłę temu, kto ją zdobędzie! Drużyna Ciemnej Magii: Trix, Politea i Tritannus stanowi bardzo silną grupę... niemalże niepokonaną! Ale żadne z nich nie jest w stanie przeciwstawić się prawdziwej mocy Winx - mocy miłości. Bloom jeszcze nigdy nie była tak zdeterminowana, żeby zdobyć magiczną perłę, zanim zrobią to jej wrogowie, i ocalić księcia Skya, schwytanego przez Trix i uwięzionego na dnie oceanu. Winx nie mają ani chwili do stracenia: czy uda im się powstrzymać wrogów, zanim będzie za późno? Nie będzie łatwo! Politea pragnie pozyskać moc wyłącznie dla siebie. Bez skrupułów zdradzi swoich wspólników i zatruje oceany, aby ją zagarnąć... 

[13.06.2016]

Bezpieczne wakacje w kinie Kryterium

czytaj więcej

don_kichot.jpgDON KICHOT - BOLSHOI BALLET - RETRANSMISJA
23.07; godz.: 18:00; bilety: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy
muzyka: L. Minkus | choreografia: A. Fadejeczew  | 190 min. (w tym 2 przerwy)

Widzowie kochają baletowe komedie, a najbardziej „Don Kichota”. Nic dziwnego: ten luźno oparty na wątkach powieści Cervantesa balet aż kipi od tanecznych popisów, stylizowanych ognistych hiszpańskich tańców i przezabawnych scen pantomimicznych. Kitri, córka oberżysty, kocha z wzajemnością biednego cyrulika Basilia, ale ojciec chce ją wydać za bogatego szlachcica. Na szczęście sprytny Basilio i rezolutna Kitri z pomocą błędnego rycerza Don Kichota oraz jego giermka Sancho Pansy wywiodą ojca dziewczyny w pole i otrzymają rodzicielskie błogosławieństwo. Pierwszą wersję choreograficzną „Don Kichota” do melodyjnej muzyki Minkusa stworzył Marius Petipa, ojciec XIX-wiecznego baletu rosyjskiego; nie mogło więc zabraknąć wielkiej sceny z udziałem zjaw i wróżek (Sen Don Kichota). Za klasyczną tradycją wystawiania „Don Kichota” podąża wiernie choreograf Aleksiej Fadejeczew, po raz kolejny realizując to pełne humoru i brawurowego tańca arcydzieło.


880976230678447e7ef1f6d670f21732.jpegPOSKROMIENIE ZŁOŚNICY - BOLSHOI BALLET - RETRANSMISJA
15.08; godz.: 18:00; bilety: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy.
Muzyka: D. Szostakowicz | choreografia: J. Maillot | 120 min.

Dyrektor i główny choreograf Baletu Monte Carlo Jean-Christophe Maillot specjalnie dla baletu Teatru Bolszoj stworzył swoją taneczną wersję Szekspirowskiej komedii „Poskromienie złośnicy”. Bogaty mieszczanin Baptista ma dwie córki na wydaniu: miłą i dobrze wychowaną Biankę oraz pełną temperamentu złośnicę Katarzynę. Liczni wielbiciele chętnie wzięliby Biankę za żonę, ale ojciec stawia warunek – najpierw musi się znaleźć mąż dla Katarzyny. Tymczasem panna swoimi fochami potrafi zniechęcić każdego. Czy Petruchio z Werony poradzi sobie z nieznośną Kasią? Maillot przenosi historię miłości i walki o dominację w związku w nieokreślony czas, a dzięki uwspółcześnionym kostiumom podkreśla uniwersalną wymowę komedii Szekspira. Atutem spektaklu jest także zmieniająca się w okamgnieniu mobilna scenografia. To prawdziwa nowość w repertuarze Bolszoj. Premiera odbyła się w lipcu 2014 roku, a spektakl i jego wykonawców nagrodzono prestiżową Złotą Maską.Przedstawienie trwa około 2 godzin.

[13.06.2016]

BOLSHOI BALLET - RETRANSMISJE

czytaj więcej

zyc_nie_umierac.jpg„Żyć nie umierać” - 9 lipca, godz. 22:00, Wodna Dolina (ul. Sybiraków), wstęp bezpłatny.
Reż.: Maciej Migas;  obsada: Tomasz Kot, Janusz Chabior, Jacek Braciak; gat. Komedia/Dramat obyczajowy; Polska 2015; 85 min.

Bartek (Tomasz Kot), niegdyś wzięty aktor, teraz zabawiacz publiczności w popularnym telewizyjnym show, dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory. Według lekarza zostały mu zaledwie trzy miesiące życia. Bartek postanawia maksymalnie wykorzystać ten czas, uporządkować swoje sprawy, naprawić błędy życiowe i pogodzić się z ukochaną córką. Wierzy, że nie ma takiej sytuacji, z której nie byłoby jakiegoś wyjścia i – zaskakując najbliższych pogodą ducha i poczuciem humoru – stara się zmienić bieg losu i przekonać Najwyższego Scenarzystę, aby jego historia zakończyła się happy endem.

 

 

 

 

 

 

 

 


7_rzeczy.jpg„7 rzeczy, których nie wiecie o facetach - 22 lipca, godz. 22:00, Wodna Dolina (ul. Sybiraków), wstęp bezpłatny.
Reż.: Kinga Lewińska; obsada: Alicja Bachleda Curuś, Dominika Kluźniak, Aleksandra Hamkało, Zbigniew Zamachowski; gat. Komedia obyczajowa; Polska 2016; 110 min.

Siedmiu mężczyzn poszukuje w świecie wielkiej miłości i odrobiny szczęścia. W świecie, w którym niełatwo być prawdziwym facetem i coraz trudniej zorientować się, czego od mężczyzn oczekują kobiety. Filip (Paweł Domagała), sympatyczny roztrzepaniec, właśnie traci pracę, gdy ledwie co poznana Zosia (Aleksandra Hamkało) oznajmia mu, że jest z nim w ciąży. Z kolei jego przyjacielowi Tomaszowi (Mikołaj Roznerski) zawsze wszystko się udaje – narzeczona (w roli Basi – Alicja Bachleda-Curuś) i własny dom już czekają. Gdyby tylko nie ta panika przed poważnym zobowiązaniem… Producent muzyczny i podrywacz Kordian (Maciej Zakościelny) nie planuje jeszcze życiowej stabilizacji – dla niego życie to szaleństwo i stan wiecznego upojenia. Ricky (Zbigniew Zamachowski) – gwiazdor wymagający niezwykle intensywnej opieki – tylko on potrafi wyprowadzić Kordiana z tego stanu. Podczas gdy opuszczony przez żonę kierowca autobusu Stefan (Leszek Lichota) wszelkimi sposobami stara się odzyskać Julię (Dominika Kluźniak), zrozpaczony Jarosław (Piotr Głowacki) cierpi w swojej samotności…

 

 

 

 


7193445.3.jpg"Jeszcze dalej niż Północ" - 21 sierpnia, godz. 21:00, Wodna Dolina (ul Sybiraków) wstęp bezpłatny.
Reż.: Dany Boon; obsada: Kad Merad, Dany Boon, gat.: komedia, Francja 2008.

Philippe Abrams jest naczelnikiem poczty w Salon-de-Provence. Ma synka i żonę Julie o skłonnościach depresyjnych, która marzy, by zamieszkać na Lazurowym Wybrzeżu. Philippe pragnie uszczęśliwić ją za wszelką cenę. Dopuszcza się oszustwa, w nadziei na uzyskanie posady na Riwierze. Niestety, przekręt wychodzi na jaw. Za karę zostaje oddelegowany do Bergues, małego miasteczka na północy Francji. Abramsowie, typowi południowcy, wyobrażają sobie Północ jako zimną krainę, zamieszkaną przez ciemny lud, posługujący się niezrozumiałym narzeczem – „cheutimi”. Philippe jedzie sam, rodzina zostaje w Prowansji. Ku jego wielkiemu zaskoczeniu, miasteczko okazuje się urokliwe, a mieszkańcy – gościnni i sympatyczni. Znajduje nawet przyjaciela – to listonosz i miejscowy dzwonnik, rozdarty pomiędzy wymaganiami zaborczej matki a miłością koleżanki z pracy. Philippe co drugi weekend spędza z rodziną. Początkowo próbuje przekonać żonę o zaletach Północy, ale ona nie chce mu uwierzyć.

[13.06.2016]

Kino na leżakach

czytaj więcej

niemozliwe.jpg„Niemożliwe” - 15 lipca, godz. 22:00, amfiteatr, wstęp bezpłatny.
Reż.: J.A. Bayona;  obsada: Naomi Watts, Ewan McGregor, Tom Holland; gat. Katastroficzny; Hiszpania/USA 2012; 116 min.

Niezwykle poruszająca i nakręcona z ogromnym rozmachem historia rodziny, która przeżyła tsunami 2004 roku – jeden z największych kataklizmów naszych czasów. Tajlandia, 2004 rok. Maria (Naomi Watts) i Henry (Ewan McGregor) wraz z trójką synów postanawiają spędzić święta Bożego Narodzenia w samym sercu tropikalnego raju. Przepiękny hotel położony w malowniczym otoczeniu palm, złocistej plaży i błękitnego oceanu wydaje się być gwarancją wymarzonego odpoczynku. Raj jednakk zamieni się w prawdziwe piekło. Pewnego dnia, nad ranem, od strony morza dochodzi przerażający huk. Maria, Henry i wszyscy mieszkańcy hotelu zamierają w bezruchu. W chwilę później cała plaża, budynki i znajdujący się na niej ludzie zostają zmieceni przez monstrualną falę tsunami. Woda zabiera wszystkich i wszystko. Wszystko… z wyjątkiem nadziei.

 

 

 

 

 

 


Iluzja.jpg„Iluzja” - 19 sierpnia, godz. 21:30, amfiteatr, wstęp bezpłatny.
Reż.: Louis Leterrier; obsada: Mark Ruffalo, Morgan Freeman, Michael Caine, Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, gat. Kryminał, Thriller, 2013, 115 min.

Istniejąca od wieków tajna organizacja OKO zbiera ekipę najbardziej utalentowanych, obdarzonych niezwykłymi umiejętnościami iluzjonistów i powierza im cel, którego nikt dotąd nie miał odwagi się podjąć. O grupie robi się głośno po spektaklu, podczas którego rabują bank znajdujący się na innym kontynencie, a miliony przelewają na konta ludzi obecnych na widowni. Tropem iluzjonistów rusza agent FBI, przekonany, że za ich działalnością musi kryć się coś więcej. Nie jest on jedynym człowiekiem, który chce poznać tajemnicę grupy, która przygotowuje się do realizacji bezprecedensowego planu.  

[13.06.2016]

Kino pod chmurką

czytaj więcej

kmw_logo.jpg

[11.06.2016]

Kino Małego Widza

czytaj więcej

sm_okadka.jpg

sm_okadka.jpg

Szminka Movie to nowy projekt realizowany przez Kino Kryterium w Koszalinie. Nowy projekt stworzony został z myślą o kobietach i ich niecodziennych zainteresowaniach oraz wyjątkowych marzeniach.

Zapraszamy wszystkie Panie, które potrzebują chwili relaksu i odpoczynku oraz oderwania się od codziennych obowiązków. Nowy cykl to chwila wytchnienia oraz świetna zabawa spędzona w doskonałym babskim gronie.

Spotkania w ramach cyklu Szminka Movie odbywać się będą raz w miesiącu o godzinie 18:00. Pokazom filmowym dotrzymywać towarzystwa będą specjalne atrakcje przygotowane z myślą o kobietach m. in. nauka tańca, koncerty, degustacje, pokazy kosmetyków i zabiegów upiększających oraz wiele innych atrakcji. Bilet 10 zł. 


Bez_nazwy-1.jpg

[16.06.2016]

Szminka Movie

czytaj więcej

dkf_okladka.jpg

[14.06.2016]

Dyskusyjny Klub Filmowy 105

czytaj więcej

girl-812482_1920.jpg

a.JPGgirl-812482_1920.jpg„Urodziny w Kinie Kryterium” – to okazja do spędzenia tego szczególnego czasu w wyjątkowy sposób! Spełnij marzenia swojego dziecka i zorganizuj spotkanie z bohaterami jego ulubionych animacji na dużym ekranie. 

Po projekcji filmu i zabawie (bądź promocji) dotyczącej seansu w Kinie Małego Widza, jubilat i jego goście są zaproszeni na toast i wręczenie prezentu od kina Kryterium. Następnie pracownik kina oprowadza dzieci po obiekcie, prezentując jego ciekawe, niedostępne dla postronnych zakamarki.


WARUNKI REALIZACJI OFERTY
Oferta urodzinowa obejmuje (25 zł/os.):zaproszenia urodzinoweprezent-niespodziankę dla jubilata1 butelkę szampana Piccolo wstęp do kina na seans Kina Małego Widza w dniu urodzinprzyjęcie urodzinowe w udekorowanym specjalnie na tę okazję „zakątku urodzinowym”mały zestaw barowy na seans (napój i popcorn)20-minutowy program zwiedzania kina  (wejście na pustą salę kina oraz balkon, prezentację ekranu, wstęp do kabiny projekcyjnej)

Aby zamówić usługę „Urodziny w Kinie Kryterium”, należy złożyć zamówienie w kasie lub biurze Kina Kryterium na 7 dni przed planowanym wydarzeniem celem ustalenia technicznych możliwości realizacji przyjęcia (dostępność sal, grafik pracy pracowników zaangażowanych do obsługi wydarzenia) oraz wpłacić zadatek w wysokości 60 zł. 

Usługa „Urodziny w Kinie Kryterium” realizowana jest w soboty, tylko po seansach w ramach Kina Małego Widza.

Scenariusz:
1. Pobranie z baru kina zestawów dla uczestników „Urodzin w Kinie” (przed projekcją, około godz. 11:45)
2. Projekcja bajki – godz. 12:00
3. Udział gości „Urodzin w Kinie” w zajęciach (lub promocji) przygotowanych dla wszystkich uczestników Kina Małego Widza
4. Toast i wręczenie prezentu od kina w „urodzinowym zakątku” (uprzednio przygotowanym przez pracowników).
5. 20-minutowe zwiedzanie Sali Kina i kabiny projekcyjnej. 
6. Poczęstunek dla uczestników „Urodzin w kinie” (przygotowany przez opiekunów we własnym zakresie). 

Szczegóły dostępne pod numerami telefonów: (94) 347 57 36/ 37/ 41. Zapraszamy!

[30.04.2016]

Urodziny w kinie

czytaj więcej

KAF.jpg

Koszalińska Akademia Filmowa to przedsięwzięcie edukacyjne skierowane do uczniów gimnazjów i liceów; przybliża historię kinematografii, genezę gatunków filmowych, wreszcie wpływu kolejnych odkryć technicznych na rozwój filmu. Celem jest edukacja filmowa od podstaw, utrzymana na wysokim poziomie, gwarantowanym zarówno przez wykładowców, jak i starannie dobrany merytorycznie program spotkań.

Zajęcia w ramach KAF prowadzone są przez wykładowcę z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wojciecha Otto. Na każde spotkanie składa się wykład i projekcja fragmentów filmów ilustrujących dany temat.
Podczas dziewięciomiesięcznego programu odbywa się 9 spotkań, w trakcie których pokazanych zostaje kilkadziesiąt fragmentów filmów. Z organizowanych raz w miesiącu zajęć korzysta do 220 uczniów.

Obecny rok szkolny 2015/2016 to kontynuacja zajęć, które rozpoczęły się w październiku 2014 r. Do tej pory poddane zostały analizie następujące tematy: narodziny sztuki filmowej w Polsce i na świecie, proces powstania dzieła filmowego, kino polskie po 1939r., kino światowe do 1939r., film dokumentalny, impresjonizm i neorealizm filmowy, film a nowe media, Polska Szkoła Filmowa oraz język filmu. W tym roku szkolnym omówione zostaną m. in takie tematy jak: czeska szkoła filmowa, film i korespondencje sztuk, francuska i angielska nowa fala, scenariusz i scenopis filmowy, kino Moralnego Niepokoju, rodzaje i gatunki filmowe, współczesne kino światowe - tendencje, trendy, mody, zjawiska, kino polskie po 1989 r.

Przedsięwzięcie, jakim jest Koszalińska Akademia Filmowa, kształci wrażliwość filmową i artystyczną młodych ludzi, czego dowodem jest ich wyraźne zainteresowanie odbywającym się w Koszalinie festiwalem filmowym „Młodzi i Film”. Młodzież uczestnicząca w wykładach KAF nie tylko licznie zasiada na widowni, ale też tworzy Jury Młodzieżowe, które przyznaje swoją nagrodę za Najlepszy Debiut Filmowy podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film".Organizatorem zajęć w ramach KAF jest Centrum Kultury 105 w Koszalinie,

Szczegóły dotyczące kolejnej edycji wkrótce.

[06.06.2016]

Koszalińska Akademia Filmowa

czytaj więcej

pobrane.jpg

pobrane.jpg

pobrane.jpg

[30.04.2016]

Oferta filmowa dla szkół

czytaj więcej

2.jpg

[30.04.2016]

Oferta filmowa dla przedszkoli

czytaj więcej

logo_dfsf.jpgZnamy już zwycięzce naszego konkursu na logo!

Został nim Pan Bartosz Żuber
 
Serdecznie gratulujemy wygranej - jest nią roczny karnet uprawniający do wejścia na imprezy organizowane przez Centrum Kultury 105 w Koszalinie w 2016 roku.

Dziękujemy także pozostałym uczestnikom konkursu, dla nich mamy wyróżnienia w postaci wejściówek na seanse Kina Małego Widza.

Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane prace.


dfsf.jpg

Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej jest rozszerzeniem idei jednego z ważniejszych wydarzeń filmowych w naszym kraju, jakim jest Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Skierowany jest do jeszcze młodszej widowni - dzieci w wieku 4-7 lat. Wydarzenie filmowe odbędzie się w dniach 21 -22 marca. Otwarcie festiwalu zaplanowaliśmy na Rynku Staromiejskim. Dzieci, przebrane za bajkowe postaci, przejdą ulicą Zwycięstwa z placu przy ratuszu do kina Kryterium. Na Festiwalu nie zabraknie bajek z nurtu kina niekomercyjnego, które nie pojawiły się w dystrybucji. Filmy będą pochodzić z różnych lat.


Wstęp na wszystkie seanse będzie darmowy, co jeszcze bardziej zachęcić ma młodych widzów do obcowania ze sztuką filmową.

W ramach festiwalu zaplanowaliśmy mnóstwo dodatkowych atrakcji dla najmłodszych. Będzie można m.in. zobaczyć wystawę interaktywną z Centrum Nauki Kopernika, dzieci spotkają się z aktorem filmowym, który przybliży im filmowy świat. Odbędzie się także wspólne czytanie, wystąpi również zespół muzyczny dla dzieci.

Na koniec festiwalu dzieci wybiorą film, który spodobał im się najbardziej.


UWAGA!
Wejściówki na spotkanie z Katarzyną Figurą i koncert Centrum Uśmiechu będą rozdawane już 10 marca od godz. 8:00 w recepcji Centrum Kultury 105 w Koszalinie.


PROGRAM FESTIWALU

21 marca (poniedziałek)

 10:00 – Oficjalne otwarcie Festiwalu przez Prezydenta Miasta Koszalina.
Miejsce: Plac przed Ratuszem
10:15 – Kolorowy korowód przebranych za postaci z bajek maluchów przejdzie ul. Zwycięstwa do kina Kryterium

Pokazy filmów animowanych w kinie Kryterium:

 11:00 – „Jacek i Placek” Reż. Leszek Gałysz, animacja, Polska, 1992, 76 min.
W  małym miasteczku Zapiecku przyszli na świat dwaj bliźniacy: Jacek i Placek. Chłopcy wyróżniali się tym, że bardzo niechętnie odnosili się do wszelkiej pracy. Marzyli o  tym, aby znaleźć krainę, w której nie trzeba pracować.
12:30 – „Ernest i Celestyna” Reż. Benjamin Renner, Francja, 2014, 80 min.
Wśród niedźwiedzi przyjaźń z myszką nie jest dobrze widziana. A jednak Ernest wielki miś rozrabiaka, klaun i muzyk, przyjmie do swojego domu Celestynę, osieroconą myszkę, która postanowiła uciec ze świata gryzoni.
17:00 – Spotkanie z Katarzyną Figurą.
Niepowtarzalna i wybitna aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Od 30 lat występuje w topowych polskich produkcjach. Wystąpiła w kilku filmach zagranicznych. Laureatka wielu prestiżowych nagród, w  tym w 2004 roku za najlepszą rolę kobiecą w filmie „Żurek”.
18:00 – „Różne Strony Świata” (promocyjny barowy zestaw festiwalowy)
Zestaw filmów krótkometrażowych, pochodzących z różnych stron świata. Odkrywają one przed małym widzem jego nieznane zakątki.
Zestaw zawiera filmy: „Prezenty Astona”, „Wstyd i okulary”, „Śnieg”, „Niespodzianka”.

Imprezy towarzyszące:

11:00 – 18:00 - Wystawa interaktywna pt. „Eksperymentuj!” z Centrum Nauki Kopernik.
Objazdowa, interaktywna wystawa przeznaczona dla dzieci i dorosłych. Wystawie towarzyszy troje animatorów Centrum Nauki Kopernik. To eksperci, pasjonaci nauki, którzy chętnie objaśnią zwiedzającym działanie eksponatów i opowiedzą o zjawiskach naukowych.
Miejsce: Sala Baletowa CK105
* Wejście na wystawę zawsze o pełnej godzinie.
11:00 – 18:00 - Wystawa Wydziału Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.
Wystawa podzielona będzie na cztery strefy, a  w  każdej z  nich mały widz będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Prezentowane będą obiekty urozmaicające zabawy na świeżym powietrzu, które cechuje oryginalność formy oraz myśl o najmłodszych użytkownikach. Będzie również kącik poświęcony animacji jednominutowej.
Miejsce: Bałtycka Galeria Sztuki
11:00 – 12:30 - Spotkanie z policjantami dot. bezpiecznej drogi do Kina.
Miejsce: Club 105

22 marca (wtorek)

Pokazy filmów animowanych w kinie Kryterium:

10:00 – „Proszę Słonia” Reż. Witold Giersz, animacja, Polska, 1978, 63 min.
Film animowany o  przygodach porcelanowego słonia, który urósł i ożył pod wpływem witamin, dawanych mu przez małego chłopczyka. Cierpiący z powodu niskiego wzrostu Pinio zaprzyjaźnia się ze znalezionym porcelanowym słoniem.
12:00 – „Karlsson z dachu” Reż. Vibke Idsøe, animacja, Norwegia, 2002, 77 min.
Na dachu pewnego domu w Sztokholmie mieszka sobie Karlsson. Ma malutki domek schowany za kominem. Kiedy Braciszek czuje się samotny, Karlsson wlatuje przez okno i  od tej chwili staje się najukochańszym przyjacielem chłopca.
17:00 – Uroczyste zakończenie Festiwalu. Koncert Centrum Uśmiechu.
Z kolorową osobowością, wspaniałymi piosenkami, kontaktem z publicznością i humorem potrafi porwać do zabawy każdego. Ich koncert to okazja do wspólnego śpiewania, tańca, uśmiechu dla całej rodziny! Na zakończenie tort w kształcie logo Festiwalu.

Imprezy towarzyszące

 10:00 – 16:00  - Wystawa interaktywna pt. „Eksperymentuj!” z Centrum Nauki Kopernik.
Miejsce: Sala Baletowa CK105
* Wejście na wystawę zawsze o pełnej godzinie.
10:00 – 18:00 - Wystawa Wydziału Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej
Miejsce: Bałtycka Galeria Sztuki
11:00 – 12:30 - Spotkanie pn. „Drogowe miasteczko czyli bezpieczna droga do kina”
Miejsce: Club 105

Ponadto w programie:

  • Wystawa plastyczna
  • Kiermasz literatury dziecięcej
  • Zajęcia plastyczne
  • Pamiątkowe bezpłatne zdjęcie festiwalowe w Fotobudce
  • Konkursy z nagrodami

* Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie.

 

[22.01.2016]

1. Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej

czytaj więcej

PLAN_KINA_KRYTERIUM.jpg

[09.04.2014]

Plan sali kina Kryterium

czytaj więcej

Historia kina Kryterium sięga połowy lat 50-tych ubiegłego wieku; na przestrzeni lat funkcjonowało jako część Wojewódzkiego Domu Kultury, później - Miejskiego Ośrodka Kultury i wreszcie Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Gruntowny remont przeszło z końcem lat 90-tych XX wieku i wyposażone wtedy zostało w wygodne, hiszpańskie fotele. W tej chwili kino ma 425 miejsc (301 na parterze i 124 na balkonie), dysponuje sprzętem akustycznym Dolby Digital Surround EX oraz cyfrowym sprzętem do projekcji – również w formacie 3D. Ten ostatni zakup był możliwy dzięki wsparciu projektu przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Urząd Miejski w Koszalinie.

KRYTERIUM obok regularnego repertuaru zaprasza również widzów na seanse Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Kryterium Filmu”, Kina Małego Widza oraz Kryterium Movie. Kino Kryterium należy do Sieci Polskich Kin Cyfrowych, Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Europa Cinemas.


 

Zapraszamy na nasz fanpage:
www.facebook.com/kinokryterium

Napisz do nas:
kryterium@ck105.koszalin.pl

 Numery telefonów:

 

Kasa: 094 347-57-41/42 - czynna: według godzin seansów ujętych w repertuarze kina (30 minut przed pierwszym seansem)

Biuro: 094 347-57-36/37/03

Rezerwacje telefoniczne w godz. 8:00-16:00 – 094 347 57 03 (od poniedziałku do piątku)
Rezerwacje telefoniczne w godz. 16:00-20:00 – 094 347 57 41/42Cennik biletów na seanse 3D:
Normalny - 20 zł
Ulgowy - 18 zł
Grupowy (szkolny) - 14 zł*
* min. 10 osób

Cennik biletów na seanse 2D:
Normalny -17 zł
Ulgowy - 15 zł
Grupowy (szkolny) - 12 zł*
* min. 10 osób

Tanie poniedziałki:
Bilet na seans 2D - 12 zł*
Bilet na seans 3D - 15 zł*
* obowiązuje do wybranych filmów (lista filmów dostępna z kasie kina) 

Bilety - Kino Małego Widza - 10 zł (dla wszystkich) 

Cennik biletów na Dyskusyjny Klub Filmowy 105:
Jednorazowy - 9 zł
Karnet ulgowy - 25 zł
Karnet normalny - 30 zł 


bip.pnglogo_750_lat.jpgjazz.pngmif_2016.jpgeska.pnglogo_radio_kosz.jpg

logo_vs.jpg

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk