Kino

RE.jpg

Rezerwacje:
094 347 57 03 (w godz.: 8:00-16:00 – dni robocze)
094 347 57 41/42 (w godz.: 16:00-20:00)

Cennik:
Bilety na filmy 2D: 17 zł – normalny, 15 zł – ulgowy, 12 zł – grupowy
Tanie poniedziałki: 12 zł
Bezpieczne Wakacje: 1 zł – dzieci z Koszalina, 7 zł – pozostali 
Retransmisja - 30 zł normalny, 20 zł ulgowy 


 


22 lipca (piątek)
16:00 Angry  Birds
18:00 Facet na miarę
20:00 Tajemnice Manhattanu
22:00 Kino na leżakach: 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach  Wodna Dolina (ul. Sybiraków), wstęp bezpłatny. 

23 lipca (sobota)
14:00 Angry  Birds
16:00 Facet na miarę
18:00 Don Kichot  (retransmisja)

24 lipca (niedziela)
16:00 Angry  Birds
18:00 Facet na miarę
20:00 Tajemnice Manhattanu

25 lipca (poniedziałek)
10:30 Bezpieczne Wakacje: Mały Książę
16:00 Angry  Birds
18:00 Tajemnice Manhattanu
20:15 Facet na miarę

26 lipca  (wtorek)
10:30 Bezpieczne Wakacje: Mały Książę
16:00 Angry Birds
18:00 Facet na miarę
20:00 Tajemnice Manhattanu

27 lipca  (środa)
10:30 Bezpieczne Wakacje: Mały Książę

16:00 Angry  Birds
18:00 Tajemnice Manhattanu
20:15 Facet na miarę

28 lipca  (czwartek)
16:00 Angry  Birds
18:00 Facet na miarę
20:00 Tajemnice Manhattanu

„Tajemnice Manhattanu”
Reż.: Brian DeCubellis; obsada: Adrien Brody, Yvonne Strahovski, gat.: Thriller; USA 2016; 113min. Nowy Jork, połowa lat 90. Porter Wren, felietonista poczytnego tabloidu, sprzedaje czytelnikom skandale, morderstwa i śmierć. Jest kronikarzem koszmaru w mieście, w którym każdy wierzy, że spełni się jego amerykański sen. Są jednak historie, których Wren nigdy nie opisze swoim czytelnikom – te, w których sam bierze udział.
 
„Facet na miarę”
Reż.: Laurent Tirard; gat.: Komedia rom.; obsada: Jean Dujardin, Virginie Efira, Francja 2016; 98 min.Diane jest młodą i piękną prawniczką. Na co dzień pracuje w kancelarii, której współwłaścicielem jest jej były partner. Pewnego dnia w jej domu rozbrzmiewa sygnał telefonu stacjonarnego. Mężczyzna przedstawia się jako Alexandre i okazuje się szczęśliwym znalazcą jej zgubionej komórki.
„Angry  Birds Film”Reż.: Clay Kaytis; Obsada: Jason Sudeikis, Josh Gad; Gat.: Animacja, Finlandia, USA 2016, 97 min.Film zabierze nas na egzotyczną wyspę zamieszkaną przez szczęśliwe kolorowe ptaki-nieloty. Na rajskiej wyspie żyją jednak także ptasi outsiderzy - temperamentny Red, szybki jak wiatr Chuck i nieco wybuchowy Bomb. 

Bezpieczne Wakacje: „Mały Książę”
Reż.: Mark Osborne; gat. Animacja/Fantasy/Przygodowy; Francja 2015, 108 min.Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. 

„Don Kichot” (retransmisja) muzyka: L. Minkus; choreografia: A. Fadejeczew; 190 min. (w tym 2 przerwy)Ten luźno oparty na wątkach powieści Cervantesa balet aż kipi od tanecznych popisów, stylizowanych ognistych hiszpańskich tańców i przezabawnych scen pantomimicznych.
 
„7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”  (Wodna Dolina, ul. Sybiraków), wstęp bezpłatny
Reż.: Kinga Lewińska; obsada: Alicja Bachleda Curuś, Zbigniew Zamachowski; gat. Komedia ; Polska 2016; 110 min.Siedmiu mężczyzn poszukuje w świecie wielkiej miłości i odrobiny szczęścia. W świecie, w którym niełatwo być prawdziwym facetem i coraz trudniej zorientować się, czego od mężczyzn oczekują kobiety. 

[19.07.2016]

Repertuar (22-28.07.2016 r.)

czytaj więcej

4.jpg

4.jpg

[01.07.2016]

Zapowiedzi

czytaj więcej

Bezpieczne wakacje, pn-czw. godz. 10:30, bilety dla dzieci z terenu Koszalina: 1 zł, dorośli i pozostali: 7 zł


maly_ksiaze.jpg25-29.07 (z wyjątkiem 28.07) – „Mały Książę”
Reż.: Mark Osborne;  gat. Animacja/Fantasy/Przygodowy; Francja 2015, 108 min.

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

 

 

 

 

 

 


bystry.jpg1-4.08 – „Bystry Bill”
Reż.: Deane Taylor;  gat.  Animacja/Dla dzieci; Australia/USA 2015; 90 min.

Bystry Bill to uroczy i pomysłowy miś koala, który marzy o wielkiej przygodzie. Pragnie pójść w ślady swego taty podróżnika, który dawno temu zaginął podczas jednej z wypraw. Mały koala wierzy, że może go odnaleźć. Pewnego dnia porzuca więc swój zielony dom i wyrusza w drogę. Ślady wiodą go hen w odległe i dzikie australijskie ostępy. Podczas podróży Bill zyska grono kolorowych przyjaciół: kangura, dziobaka i zwinną jaszczurkę. Z ich pomocą łatwiej będzie prowadzić poszukiwania ukochanego taty.

 

 

 

 

 


rabusie.jpg8-11.08 – „Rabusie fistaszków”
Reż.: Ross Venokur;  gat. Animacja/Familijny/Komedia; USA 2015; 85 min.

Jedna genialna wiewiórka, dziesięciu gangsterów z przypadku i tysiąc kilogramów orzeszków. Szykujcie się na najśmieszniejszy skok w historii kina animowanego! Wiewiór ledwo co wyszedł z zoologicznego ogrodu poprawczego, a już pakuje się w kolejną aferę. Chciwa korporacja wywiozła z lasu wszystkie żołędzie, aby przerobić je na… krem do pięt. Wiewiór skrzykuję ekipę włamywaczy, aby zorganizować skok stulecia i ocalić zwierzęta przed głodem. Trzy wiewiórki, wąż, żaba, szczur, nietoperz, jeżozwierz i egzotyczne pangoliny - takiej bandy rabusiów jeszcze w kinie nie było!

 

 

 

 


sawa.jpg16-18.08 - „SAWA. Mały wielki bohater”
Reż.: Maksim Fadeev, gat.: animacja, Rosja, 2015, 95 min.

Sawa to 10-letni chłopiec, który aby obronić swoją rodzinną wioskę musi stawić czoła złowrogim magicznym istotom. Wspierany przez białą wilczycę Angi, przezabawnego stworka o imieniu Pafik oraz niezwykle czarującą Nanty, córkę miejscowego szamana, Sawa wyrusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż przez magiczną krainę. Przyjaciele pomogą dotrzeć chłopcu do tajemniczego Maga, który jako jedyny posiada moc zdolną zniszczyć zło iuratować wioskę Sawy. Chłopiec nie przypuszcza, że każdy z jego towarzyszy ma swój powód, aby spotkać się z Magiem.

 

 

 

 

 


klub_wloczykijow.jpg22-25.08 - „Klub Włóczykijów”
Reż.: Tomasz Szafrański; Obsada: Bogdan Kalus, Tomasz Karolak, Wojciech Mecwaldowski, Jakub Wróblewski, Franciszek Dziduch; gat.: Przygodowy/ Młodzieży, Polska 2015; 90 min.

Kornel Kiwajło i jego przyjaciel Max myśleli, że to będą najnudniejsze wakacje ich życia. Wszystko zmieniła jednak nieoczekiwana wizyta wuja Dionizego, który dowiedział się o wielkim rodzinnym skarbie. Pod przewodnictwem chłopców Klub włóczykijów wyrusza w podróż pełną ekscytujących wydarzeń i niezwykłych postaci. Sprawy komplikują się, gdy na drogocenny trop wpadają również przebiegli przestępcy - Dr Kadryll (Karolak) i jego niezdarny pomocnik Wieńczysław Nieszczególny (Mecwaldowski). Rozpoczyna się szalony wyścig z czasem. Taka przygoda zdarza się raz w życiu!

 

 

 

 


winx_tajemnica.jpg29-31.08 – „Winx Club: Tajemnica morskich głębin”
Gat. Animacja; Włochy 2014; 98 min.

Klub Winx zmaga się ze straszliwą tajemnicą, która sprawi, że twoje serce zabije szybciej! Najzacieklejsze przeciwniczki wróżek z Klubu Winx, czarownice Trix, łączą siły ze złą nimfą Politeą. Od niej dowiadują się, że aby raz na zawsze pokonać wróżki i stać się niezwyciężonymi, niewiele potrzeba - wystarczy perła ukryta w głębi Nieskończonego Oceanu! Tak mała, a obdarzona tak ogromną mocą Perła Głębin daje niezwykłą siłę temu, kto ją zdobędzie! Drużyna Ciemnej Magii: Trix, Politea i Tritannus stanowi bardzo silną grupę... niemalże niepokonaną! Ale żadne z nich nie jest w stanie przeciwstawić się prawdziwej mocy Winx - mocy miłości. Bloom jeszcze nigdy nie była tak zdeterminowana, żeby zdobyć magiczną perłę, zanim zrobią to jej wrogowie, i ocalić księcia Skya, schwytanego przez Trix i uwięzionego na dnie oceanu. Winx nie mają ani chwili do stracenia: czy uda im się powstrzymać wrogów, zanim będzie za późno? Nie będzie łatwo! Politea pragnie pozyskać moc wyłącznie dla siebie. Bez skrupułów zdradzi swoich wspólników i zatruje oceany, aby ją zagarnąć... 

[18.07.2016]

Bezpieczne wakacje w kinie Kryterium

czytaj więcej

don_kichot.jpg

[27.07.2016]

BOLSHOI BALLET - RETRANSMISJE

czytaj więcej

003__160601_KNL_PLAKAT_A-1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


7_rzeczy.jpg„7 rzeczy, których nie wiecie o facetach - 22 lipca, godz. 22:00, Wodna Dolina (ul. Sybiraków), wstęp bezpłatny.
Reż.: Kinga Lewińska; obsada: Alicja Bachleda Curuś, Dominika Kluźniak, Aleksandra Hamkało, Zbigniew Zamachowski; gat. Komedia obyczajowa; Polska 2016; 110 min.

Siedmiu mężczyzn poszukuje w świecie wielkiej miłości i odrobiny szczęścia. W świecie, w którym niełatwo być prawdziwym facetem i coraz trudniej zorientować się, czego od mężczyzn oczekują kobiety. Filip (Paweł Domagała), sympatyczny roztrzepaniec, właśnie traci pracę, gdy ledwie co poznana Zosia (Aleksandra Hamkało) oznajmia mu, że jest z nim w ciąży. Z kolei jego przyjacielowi Tomaszowi (Mikołaj Roznerski) zawsze wszystko się udaje – narzeczona (w roli Basi – Alicja Bachleda-Curuś) i własny dom już czekają. Gdyby tylko nie ta panika przed poważnym zobowiązaniem… Producent muzyczny i podrywacz Kordian (Maciej Zakościelny) nie planuje jeszcze życiowej stabilizacji – dla niego życie to szaleństwo i stan wiecznego upojenia. Ricky (Zbigniew Zamachowski) – gwiazdor wymagający niezwykle intensywnej opieki – tylko on potrafi wyprowadzić Kordiana z tego stanu. Podczas gdy opuszczony przez żonę kierowca autobusu Stefan (Leszek Lichota) wszelkimi sposobami stara się odzyskać Julię (Dominika Kluźniak), zrozpaczony Jarosław (Piotr Głowacki) cierpi w swojej samotności…

 

 

 

 


7193445.3.jpgJeszcze dalej niż Północ - 21 sierpnia, godz. 21:00, Wodna Dolina (ul. Sybiraków) wstęp bezpłatny.
Reż.: Dany Boon; obsada: Kad Merad, Dany Boon, gat.: komedia, Francja 2008.

Philippe Abrams jest naczelnikiem poczty w Salon-de-Provence. Ma synka i żonę Julie o skłonnościach depresyjnych, która marzy, by zamieszkać na Lazurowym Wybrzeżu. Philippe pragnie uszczęśliwić ją za wszelką cenę. Dopuszcza się oszustwa, w nadziei na uzyskanie posady na Riwierze. Niestety, przekręt wychodzi na jaw. Za karę zostaje oddelegowany do Bergues, małego miasteczka na północy Francji. Abramsowie, typowi południowcy, wyobrażają sobie Północ jako zimną krainę, zamieszkaną przez ciemny lud, posługujący się niezrozumiałym narzeczem – „cheutimi”. Philippe jedzie sam, rodzina zostaje w Prowansji. Ku jego wielkiemu zaskoczeniu, miasteczko okazuje się urokliwe, a mieszkańcy – gościnni i sympatyczni. Znajduje nawet przyjaciela – to listonosz i miejscowy dzwonnik, rozdarty pomiędzy wymaganiami zaborczej matki a miłością koleżanki z pracy. Philippe co drugi weekend spędza z rodziną. Początkowo próbuje przekonać żonę o zaletach Północy, ale ona nie chce mu uwierzyć.

[22.07.2016]

Kino na leżakach

czytaj więcej


Iluzja.jpg„Iluzja” - 19 sierpnia, godz. 21:30, amfiteatr, wstęp bezpłatny.
Reż.: Louis Leterrier; obsada: Mark Ruffalo, Morgan Freeman, Michael Caine, Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, gat. Kryminał, Thriller, 2013, 115 min.

Istniejąca od wieków tajna organizacja OKO zbiera ekipę najbardziej utalentowanych, obdarzonych niezwykłymi umiejętnościami iluzjonistów i powierza im cel, którego nikt dotąd nie miał odwagi się podjąć. O grupie robi się głośno po spektaklu, podczas którego rabują bank znajdujący się na innym kontynencie, a miliony przelewają na konta ludzi obecnych na widowni. Tropem iluzjonistów rusza agent FBI, przekonany, że za ich działalnością musi kryć się coś więcej. Nie jest on jedynym człowiekiem, który chce poznać tajemnicę grupy, która przygotowuje się do realizacji bezprecedensowego planu.  

[19.08.2016]

Kino pod chmurką

czytaj więcej

kmw_logo.jpg

Zapraszamy najmłodszych na sobotnie filmowe przygody już od września!

Spotkamy się zawsze w soboty o godzinie 12:00
Bilety dla wszystkich: 10 zł

[01.09.2016]

Kino Małego Widza

czytaj więcej

sm_okadka.jpg

ZAPRASZAMY WE WRZEŚNIU!


Szminka Movie to nowy projekt realizowany przez Kino Kryterium w Koszalinie. Nowy projekt stworzony został z myślą o kobietach i ich niecodziennych zainteresowaniach oraz wyjątkowych marzeniach.

Zapraszamy wszystkie Panie, które potrzebują chwili relaksu i odpoczynku oraz oderwania się od codziennych obowiązków. Nowy cykl to chwila wytchnienia oraz świetna zabawa spędzona w doskonałym babskim gronie.

Spotkania w ramach cyklu Szminka Movie odbywać się będą raz w miesiącu o godzinie 18:00. Pokazom filmowym dotrzymywać towarzystwa będą specjalne atrakcje przygotowane z myślą o kobietach m. in. nauka tańca, koncerty, degustacje, pokazy kosmetyków i zabiegów upiększających oraz wiele innych atrakcji. Bilet 10 zł. 


Bez_nazwy-1.jpg

[01.09.2016]

Szminka Movie

czytaj więcej

dkf_okladka.jpg

ZAPRASZAMY W PAŹDZIERNIKU!


Seanse DKF 105 odbywają się w każdy wtorek o godz. 18:00

Cena biletów:
Jednorazowy 9 zł
Karnet normalny 30 zł
Karnet ulgowy 25 zł

[01.10.2016]

Dyskusyjny Klub Filmowy 105

czytaj więcej

girl-812482_1920.jpg

OFERTA OBOWIĄZUJE DO SEANSÓW KINA MAŁEGO WIDZA - zapraszamy we wrześniu!


a.JPGgirl-812482_1920.jpg„Urodziny w Kinie Kryterium” – to okazja do spędzenia tego szczególnego czasu w wyjątkowy sposób! Spełnij marzenia swojego dziecka i zorganizuj spotkanie z bohaterami jego ulubionych animacji na dużym ekranie. 

Po projekcji filmu i zabawie (bądź promocji) dotyczącej seansu w Kinie Małego Widza, jubilat i jego goście są zaproszeni na toast i wręczenie prezentu od kina Kryterium. Następnie pracownik kina oprowadza dzieci po obiekcie, prezentując jego ciekawe, niedostępne dla postronnych zakamarki.

 

 

 


WARUNKI REALIZACJI OFERTY
Oferta urodzinowa obejmuje (25 zł/os.):

  • zaproszenia urodzinoweprezent-niespodziankę dla jubilata,
  • 1 butelkę szampana Piccolo,
  • wstęp do kina na seans Kina Małego Widza w dniu urodzin,
  • przyjęcie urodzinowe w udekorowanym specjalnie na tę okazję „zakątku urodzinowym”,
  • mały zestaw barowy na seans (napój i popcorn),
  • 20-minutowy program zwiedzania kina (wejście na pustą salę kina oraz balkon, prezentację ekranu, wstęp do kabiny projekcyjnej)

Aby zamówić usługę „Urodziny w Kinie Kryterium”, należy złożyć zamówienie w kasie lub biurze Kina Kryterium na 7 dni przed planowanym wydarzeniem celem ustalenia technicznych możliwości realizacji przyjęcia (dostępność sal, grafik pracy pracowników zaangażowanych do obsługi wydarzenia) oraz wpłacić zadatek w wysokości 60 zł. 

Usługa „Urodziny w Kinie Kryterium” realizowana jest w soboty, tylko po seansach w ramach Kina Małego Widza.

Scenariusz:
1. Pobranie z baru kina zestawów dla uczestników „Urodzin w Kinie” (przed projekcją, około godz. 11:45)
2. Projekcja bajki – godz. 12:00
3. Udział gości „Urodzin w Kinie” w zajęciach (lub promocji) przygotowanych dla wszystkich uczestników Kina Małego Widza
4. Toast i wręczenie prezentu od kina w „urodzinowym zakątku” (uprzednio przygotowanym przez pracowników).
5. 20-minutowe zwiedzanie Sali Kina i kabiny projekcyjnej. 
6. Poczęstunek dla uczestników „Urodzin w kinie” (przygotowany przez opiekunów we własnym zakresie). 

Szczegóły dostępne pod numerami telefonów: (94) 347 57 36/ 37/ 41. Zapraszamy!

[30.04.2016]

Urodziny w kinie

czytaj więcej

KAF.jpg

Koszalińska Akademia Filmowa to przedsięwzięcie edukacyjne skierowane do uczniów gimnazjów i liceów; przybliża historię kinematografii, genezę gatunków filmowych, wreszcie wpływu kolejnych odkryć technicznych na rozwój filmu. Celem jest edukacja filmowa od podstaw, utrzymana na wysokim poziomie, gwarantowanym zarówno przez wykładowców, jak i starannie dobrany merytorycznie program spotkań.

Zajęcia w ramach KAF prowadzone są przez wykładowcę z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wojciecha Otto. Na każde spotkanie składa się wykład i projekcja fragmentów filmów ilustrujących dany temat.
Podczas dziewięciomiesięcznego programu odbywa się 9 spotkań, w trakcie których pokazanych zostaje kilkadziesiąt fragmentów filmów. Z organizowanych raz w miesiącu zajęć korzysta do 220 uczniów.

Obecny rok szkolny 2015/2016 to kontynuacja zajęć, które rozpoczęły się w październiku 2014 r. Do tej pory poddane zostały analizie następujące tematy: narodziny sztuki filmowej w Polsce i na świecie, proces powstania dzieła filmowego, kino polskie po 1939r., kino światowe do 1939r., film dokumentalny, impresjonizm i neorealizm filmowy, film a nowe media, Polska Szkoła Filmowa oraz język filmu. W tym roku szkolnym omówione zostaną m. in takie tematy jak: czeska szkoła filmowa, film i korespondencje sztuk, francuska i angielska nowa fala, scenariusz i scenopis filmowy, kino Moralnego Niepokoju, rodzaje i gatunki filmowe, współczesne kino światowe - tendencje, trendy, mody, zjawiska, kino polskie po 1989 r.

Przedsięwzięcie, jakim jest Koszalińska Akademia Filmowa, kształci wrażliwość filmową i artystyczną młodych ludzi, czego dowodem jest ich wyraźne zainteresowanie odbywającym się w Koszalinie festiwalem filmowym „Młodzi i Film”. Młodzież uczestnicząca w wykładach KAF nie tylko licznie zasiada na widowni, ale też tworzy Jury Młodzieżowe, które przyznaje swoją nagrodę za Najlepszy Debiut Filmowy podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film".Organizatorem zajęć w ramach KAF jest Centrum Kultury 105 w Koszalinie,

Szczegóły dotyczące kolejnej edycji wkrótce.

[06.06.2016]

Koszalińska Akademia Filmowa

czytaj więcej

pobrane.jpg

pobrane.jpg

pobrane.jpg

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy interesującą ofertę biletów grupowych.Starannie dobierane tytuły filmowe, budujące repertuar kina Kryterium, to filmy nie tylko o wysokich walorach artystycznych, ale także dzieła wartościowe pod względem dydaktycznym, cenny materiał do wykorzystania w codziennej pracy nauczycieli. Obejrzany wspólnie film może stanowić znakomite uzupełnienie lekcji języka polskiego czy historii, ale także - a może nawet przede wszystkim - wyznaczać interesujący punkt wyjścia do rozmowy na lekcjach wychowawczych. Film bowiem, obok wartości edukacyjnych i poznawczych, może pomóc uczniowi w kształtowaniu jego umiejętności analitycznego myślenia i rozwijaniu inteligencji emocjonalnej. Zachęcamy nauczycieli i uczniów do wspólnego budowania repertuaru. Jesteśmy zawsze otwarci na Państwa sugestie i pomysły. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji.

Warto wspomnieć, że sala kina liczy aż 425 miejsc !

Pod względem technicznym kino Kryterium jest w pełni zmodernizowane: dysponuje cyfrowym sprzętem do projekcji – również w formacie 3D oraz sprzętem akustycznym Dolby Digital Surround EX oraz c. zapewniając najwyższą jakość obrazu i dźwięku , dzięki czemu spełnia oczekiwania najbardziej wymagającego widza. Komfort seansów dopełnia klimatyzacja, perełkowy ekran oraz ergonomiczne hiszpańskie fotele.

Seanse szkolne organizowane są przez cały tydzień zgodnie z zamówieniem szkół, w godzinach przedpołudniowych i wczesnopopołudniowych. Bilet szkolny to w zależności od tytułu cena: 10,00 zł lub 12,00 zł . Specjalnie dla Państwa możemy zorganizować seans filmowy na wybrany przez Państwa tytuł z aktualnego repertuaru lub oferty kina, a także spoza oferty kina. Opiekunowie grup wchodzą na seans bezpłatnie. Dodatkowo każdy opiekun otrzyma kawę gratis!

Istnieje także możliwość dokupienia do biletów popcornu w atrakcyjnej cenie.

W celu uzgodnienia szczegółów prosimy o kontakt pod numerem telefonu: (94) 347 57 03/36/37 lub pod adresem mailowym: dorota.tarasiewicz@ck105.koszalin.pl

 


7735061.3.jpg„Wołyń” - premiera 7 października 2016 r.
Reż.: Wojciech Smarzowski; Obsada: Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak, Tomasz, Sapryk; Gat.: Wojenny / Historyczny, Polska 2016 r.

Wołyń to epicki dramat historyczny, który rozgrywa się w małej wiosce, zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów, położonej w południowo-zachodniej części tej krainy. Akcja filmu obejmuje okres 6 lat, od wiosny 1939 do lata 1945 roku. Oczami naszej bohaterki, Zosi Głowackiej (Michalina Łabacz), obserwujemy toczące się wypadki zapoczątkowane wybuchem II Wojny Światowej.
Gdy ją poznajemy, Zosia jest zakochana w ukraińskim chłopcu z tej samej wsi. Dowiaduje się jednak, że ojciec postanowił wydać ją za najbogatszego gospodarza we wsi, Polaka Macieja Skibę, znacznie starszego od niej wdowca z dwójką dzieci. Dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a niemal dwa lata później niemiecki atak na ZSRR. Przez następny rok trwają polowania i brutalne mordy na Żydach. Tymczasem ukraińskie aspiracje do stworzenia niepodległego państwa, choć nie zyskały poparcia Niemców, wciąż rosną. Rośnie też napięcie pomiędzy polskimi i ukraińskimi sąsiadami. Dochodzi do zatargów, znikają ludzie. Do wsi docierają wieści o brutalnych i krwawych zdarzeniach na wschodzie Wołynia. W końcu, latem 1943 roku, wybucha pożoga mordów i okrucieństwa. Oddziały UPA atakują polskie osady. Niekiedy Polacy z równą bezwzględnością biorą odwet na Ukraińcach. Pośród tego morza nienawiści Zosia próbuje ocalić swoje dzieci.

[01.07.2016]

Oferta filmowa dla szkół

czytaj więcej

2.jpg

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy interesującą ofertę biletów grupowych. Jesteśmy zawsze otwarci na Państwa sugestie i pomysły. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji.
Bilety grupowe to bilety dla grupy na konkretny dzień i seans. Mają Państwo możliwość wyboru dogodnych miejsc na sali, a także zakupu biletów w specjalnej niższej cenie 10 zł (wersja 2D) za sztukę (opiekunowie grupy gratis przy minimum 20 osobach). Specjalnie dla Państwa możemy zorganizować seans filmowy na wybrany przez Państwa tytuł z aktualnego repertuaru lub oferty kina, a także spoza oferty kina. Wszystkie seanse odbywają się w godzinach przedpołudniowych.

Filmy animowane oferujemy w wersji cyfrowej 2D w polskiej wersji językowej. Opiekunowie grup wchodzą na seans bezpłatnie. Istnieje także możliwość dokupienia do biletów popcornu w atrakcyjne cenie.

W celu uzgodnienia szczegółów prosimy o kontakt pod numerem telefonu: (94) 347 57 03/36/37 lub pod adresem mailowym: dorota.tarasiewicz@ck105.koszalin.pl


7716976.3.jpg„Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie”
Reż.: Mike Thurmeier, Galen T. Chu; gat.: animacja / familijny / komedia / przygotdowy; USA 2016 r.

Bohaterowie czterech filmów z serii ”Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie niezwykłą przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielki meteor. Zanim dojdzie do ”mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne i inne fenomeny natury.

 

 

 

 

 

 

 

 


7733302_1.3.jpg„Angry Birds Film”
Reż.: Clay Kaytis; Obsada: Jason Sudeikis, Josh Gad, Danny McBride, Maya Rudolph; gat.: animacja, komedia: Finlandia, USA 2016.

Filmowa animowana wersja najpopularniejszej gry ostatnich lat. Do tej pory grę „Angry Birds” ściągnęło ponad dwa miliardy użytkowników na całym świecie, a w każdym miesiącu gra w nią ok. 60 milionów ludzi.
Film zabierze nas na egzotyczną wyspę zamieszkaną przez szczęśliwe kolorowe ptaki-nieloty. Na rajskiej wyspie żyją jednak także ptasi outsiderzy - temperamentny Red, szybki jak wiatr Chuck i nieco wybuchowy Bomb. Idylliczny krajobraz wyspy przerywa przybycie tajemniczych zielonych świnek... Angry Birds nadlatują!

 

 

 

 

 

 

 


7723186.3.jpg„Alicja po drugiej stronie lustra”
Reż.: James Bobin; Obsada: Johnny Deep, Mia Wasikowska; gat.: fantasy / familijny, USA 2016, 113 min.

Alicja powraca do Krainy Czarów, by razem z przyjaciółmi powstrzymać złego Władcę Czasu i przywrócić porządek w magicznym świecie. Gwiazdorska obsada „Alicji w Krainie Czarów” z Johnnym Deppem, Anną Hathaway, Mią Wasikowską i Heleną Bonham Carter na czele powraca na ekrany kin w nowej adaptacji powieści Lewisa Carolla „Alicja po drugiej stronie lustra”.

 

 

 

 

 

 

[01.07.2016]

Oferta filmowa dla przedszkoli

czytaj więcej

logo_dfsf.jpgZnamy już zwycięzce naszego konkursu na logo!

Został nim Pan Bartosz Żuber
 
Serdecznie gratulujemy wygranej - jest nią roczny karnet uprawniający do wejścia na imprezy organizowane przez Centrum Kultury 105 w Koszalinie w 2016 roku.

Dziękujemy także pozostałym uczestnikom konkursu, dla nich mamy wyróżnienia w postaci wejściówek na seanse Kina Małego Widza.

Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane prace.


dfsf.jpg

Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej jest rozszerzeniem idei jednego z ważniejszych wydarzeń filmowych w naszym kraju, jakim jest Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Skierowany jest do jeszcze młodszej widowni - dzieci w wieku 4-7 lat. Wydarzenie filmowe odbędzie się w dniach 21 -22 marca. Otwarcie festiwalu zaplanowaliśmy na Rynku Staromiejskim. Dzieci, przebrane za bajkowe postaci, przejdą ulicą Zwycięstwa z placu przy ratuszu do kina Kryterium. Na Festiwalu nie zabraknie bajek z nurtu kina niekomercyjnego, które nie pojawiły się w dystrybucji. Filmy będą pochodzić z różnych lat.


Wstęp na wszystkie seanse będzie darmowy, co jeszcze bardziej zachęcić ma młodych widzów do obcowania ze sztuką filmową.

W ramach festiwalu zaplanowaliśmy mnóstwo dodatkowych atrakcji dla najmłodszych. Będzie można m.in. zobaczyć wystawę interaktywną z Centrum Nauki Kopernika, dzieci spotkają się z aktorem filmowym, który przybliży im filmowy świat. Odbędzie się także wspólne czytanie, wystąpi również zespół muzyczny dla dzieci.

Na koniec festiwalu dzieci wybiorą film, który spodobał im się najbardziej.


UWAGA!
Wejściówki na spotkanie z Katarzyną Figurą i koncert Centrum Uśmiechu będą rozdawane już 10 marca od godz. 8:00 w recepcji Centrum Kultury 105 w Koszalinie.


[22.01.2016]

1. Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej

czytaj więcej

PLAN_KINA_KRYTERIUM.jpg

[09.04.2014]

Plan sali kina Kryterium

czytaj więcej

Historia kina Kryterium sięga połowy lat 50-tych ubiegłego wieku; na przestrzeni lat funkcjonowało jako część Wojewódzkiego Domu Kultury, później - Miejskiego Ośrodka Kultury i wreszcie Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Gruntowny remont przeszło z końcem lat 90-tych XX wieku i wyposażone wtedy zostało w wygodne, hiszpańskie fotele. W tej chwili kino ma 425 miejsc (301 na parterze i 124 na balkonie), dysponuje sprzętem akustycznym Dolby Digital Surround EX oraz cyfrowym sprzętem do projekcji – również w formacie 3D. Ten ostatni zakup był możliwy dzięki wsparciu projektu przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Urząd Miejski w Koszalinie.

KRYTERIUM obok regularnego repertuaru zaprasza również widzów na seanse Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Kryterium Filmu”, Kina Małego Widza oraz Kryterium Movie. Kino Kryterium należy do Sieci Polskich Kin Cyfrowych, Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Europa Cinemas.


 

Zapraszamy na nasz fanpage:
www.facebook.com/kinokryterium

Napisz do nas:
kryterium@ck105.koszalin.pl

 Numery telefonów:

 

Kasa: 094 347-57-41/42 - czynna: według godzin seansów ujętych w repertuarze kina (30 minut przed pierwszym seansem)

Biuro: 094 347-57-36/37/03

Rezerwacje telefoniczne w godz. 8:00-16:00 – 094 347 57 03 (od poniedziałku do piątku)
Rezerwacje telefoniczne w godz. 16:00-20:00 – 094 347 57 41/42Cennik biletów na seanse 3D:
Normalny - 20 zł
Ulgowy - 18 zł
Grupowy (szkolny) - 14 zł*
* min. 10 osób

Cennik biletów na seanse 2D:
Normalny -17 zł
Ulgowy - 15 zł
Grupowy (szkolny) - 12 zł*
* min. 10 osób

Tanie poniedziałki:
Bilet na seans 2D - 12 zł*
Bilet na seans 3D - 15 zł*
* obowiązuje do wybranych filmów (lista filmów dostępna z kasie kina) 

Bilety - Kino Małego Widza - 10 zł (dla wszystkich) 

Cennik biletów na Dyskusyjny Klub Filmowy 105:
Jednorazowy - 9 zł
Karnet ulgowy - 25 zł
Karnet normalny - 30 zł 


bip.pnglogo_750_lat.jpgjazz.pngmif_2016.jpgeska.pnglogo_radio_kosz.jpg

logo_vs.jpg

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk