Festiwale

Centrum Kultury 105 w Koszalinie oprócz upowszechniania amatorskiego ruchu artystycznego, organizacji koncertów, spotkań autorskich może poszczycić się dobrze rozpoznawalnymi już Festiwalami, które od wielu lat, cyklicznie organizowane są w Koszalinie.

Są to: Festiwal Kulinarny "Ulica Smaków", Festiwal Rockowy "Generacja", Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej, Hanza Jazz Festiwal oraz Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film".

 

plakat-rgb-1400x1980.jpg

[18.06.2018]

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”

czytaj więcej

ffb64173ce95cca.jpgXIV Hanza Jazz Festiwal odbędzie się w dniach 24-27 października 2018 r.

Hanza Jazz Festiwal to wydarzenie adresowane przede wszystkim do młodych muzyków, a także do fanów muzyki jazzowej z całej Polski. To również miejsce wymiany doświadczeń muzycznych zarówno między uczestnikami, jak wykładowcami; miejsce zabawy, nawiązywania kontaktów oraz pierwszych występów przed publicznością.

Celem Hanza Jazz Festiwal jest sprowokowanie dialogu między młodymi artystami oraz doskonalenie warsztatu muzycznego uczestników. Festiwal zachęca do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz poznawania jazzu nie tylko uczestników warsztatów, ale   i widzów, mieszkańców miasta oraz turystów. HJF spełnia ważną rolę edukacyjną, poprzez wykłady przybliżając szerokiej rzeszy widzów ambitną i trudną w odbiorze muzykę jazzową, co podnosi poziom wiedzy i kompetencji kulturalnych naszego społeczeństwa. Hanza Jazz Festiwal zwiększa poziom atrakcyjności Koszalina, zarówno dla mieszkańców jak i turystów . Koszalin zyskuje miano miasta otwartego, ciekawego, gdzie rozwój kultury jest jednym z nadrzędnych celów władz. Wpływa to korzystnie na odbiór miasta zarówno przez mieszkańców, jak i przyjeżdżających tu gości. Ogromne znaczenie ma również promocja naszego regionu poprzez środki masowego przekazu w całej Polsce. Od lat naszymi patronami są tak prestiżowe media jak Jazz Radio, TVP, czy Jazz Forum – ogólnopolski jazzowy miesięcznik, w którym reklamujemy co roku Koszalin.

www.hanza.koszalin.pl


[24.10.2018]

Hanza Jazz Festiwal

czytaj więcej

92ae060ba20b62f.jpg

[27.09.2018]

Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej

czytaj więcej

d0b535fe6cb2269.jpg

[24.11.2018]

Festiwal Rockowy Generacja

czytaj więcej

P1020571.jpg

[01.07.2017]

Festiwal „Pełnia Życia” oraz Festiwal Kulinarny „Ulica Smaków”

czytaj więcej

dfsf.jpg

[21.03.2018]

Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej w Koszalinie

czytaj więcej

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk