Festiwale

Centrum Kultury 105 w Koszalinie oprócz upowszechniania amatorskiego ruchu artystycznego, organizacji koncertów, spotkań autorskich może poszczycić się dobrze rozpoznawalnymi już Festiwalami, które od wielu lat, cyklicznie organizowane są w Koszalinie.

Są to: Festiwal Kulinarny "Ulica Smaków", Festiwal Rockowy "Generacja", Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej, Hanza Jazz Festiwal oraz Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film".

 

mif2019.jpg

[10.06.2019]

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”

czytaj więcej

ffb64173ce95cca.jpgXV Hanza Jazz Festiwal odbędzie się w dniach 23-26 października 2019 r.

Hanza Jazz Festiwal to wydarzenie adresowane przede wszystkim do młodych muzyków, a także do fanów muzyki jazzowej z całej Polski. To również miejsce wymiany doświadczeń muzycznych zarówno między uczestnikami, jak wykładowcami; miejsce zabawy, nawiązywania kontaktów oraz pierwszych występów przed publicznością.

Celem Hanza Jazz Festiwal jest sprowokowanie dialogu między młodymi artystami oraz doskonalenie warsztatu muzycznego uczestników. Festiwal zachęca do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz poznawania jazzu nie tylko uczestników warsztatów, ale   i widzów, mieszkańców miasta oraz turystów. HJF spełnia ważną rolę edukacyjną, poprzez wykłady przybliżając szerokiej rzeszy widzów ambitną i trudną w odbiorze muzykę jazzową, co podnosi poziom wiedzy i kompetencji kulturalnych naszego społeczeństwa. Hanza Jazz Festiwal zwiększa poziom atrakcyjności Koszalina, zarówno dla mieszkańców jak i turystów . Koszalin zyskuje miano miasta otwartego, ciekawego, gdzie rozwój kultury jest jednym z nadrzędnych celów władz. Wpływa to korzystnie na odbiór miasta zarówno przez mieszkańców, jak i przyjeżdżających tu gości. Ogromne znaczenie ma również promocja naszego regionu poprzez środki masowego przekazu w całej Polsce. Od lat naszymi patronami są tak prestiżowe media jak Jazz Radio, TVP, czy Jazz Forum – ogólnopolski jazzowy miesięcznik, w którym reklamujemy co roku Koszalin.

www.hanza.koszalin.pl


[23.10.2019]

Hanza Jazz Festiwal

czytaj więcej

92ae060ba20b62f.jpg

[26.09.2019]

Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej

czytaj więcej

d0b535fe6cb2269.jpg

[23.11.2019]

Festiwal Rockowy Generacja

czytaj więcej

baner_ck.jpg

P1020571.jpg

[06.07.2019]

Festiwal Kulinarny „Ulica Smaków”

czytaj więcej

logo.jpg

[21.03.2019]

Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej w Koszalinie "Filmoniada"

czytaj więcej

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk