WYSTAWA w Bałtyckiej Galerii Sztuki Biennale Rysunku Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych

WYSTAWA w Bałtyckiej Galerii Sztuki
Biennale Rysunku Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych
Termin: 09.10. - 06.11.2015

Na wystawie XII Ogólnopolskiego Biennale Rysunku Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych prezentowane będą wyróżnione prace laureatów oraz zakwalifikowanych do udziału w wystawie. Na konkurs, którego organizatorem jest Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie nadesłano ponad 700 prac z 36 szkół plastycznych w Polsce.
Prace zostały nagrodzone w dwóch kategoriach: rysunku i malarstwa. Jak podkreśla jury: „tegoroczne Biennale potwierdza ogromne zainteresowanie coraz liczniejszej grupy szkół plastycznych biorących w nim udział. Poziom XII edycji utrzymuje się na podobnym - bardzo wysokim – poziomie, co świadczy o właściwej pracy dydaktycznej. Komisja zauważa, że prezentowane prace charakteryzuje szerokie spektrum poszukiwań plastycznych zarówno warsztatu, jak i sposobów obrazowania w zakresie rysunku i malarstwa, począwszy od mimetycznej kreacji rzeczywistości po próby metaforyczno – symboliczne i abstrakcyjne.”

Rysunek
I miejsce – Kamila Kopać, Włosy, nauczyciel Beata Wilczyńska, LP Supraśl
III miejsce – Karolina Majewska, Autoportret 1, 2, 3, nauczyciel Tadeusz Walczak, ZSP Koszalin
wyróżnienie Damian Organiszczak, Zbrodnie, nauczyciel Tadeusz Walczak, ZSP Koszalin