Miejsce: CK 105 Bałtycka Galeria Sztuki
Termin: 22.09. - 16.10.2016 r.
wernisaz: 22 września 2016 r.
Godz.: 18:00

Wystawa malarstwa pod tytułem „Konkret” Agaty Czeremuszkin-Chrut i Agi Pietrzykowskiej prezentować będzie dwie indywidualne postawy twórcze, oscylujące wokół tematu ludzkiego ciała. W przypadku Agi Pietrzykowskiej jest to ciało kobiece, uwikłane w różnorakie zależności i stereotypy, niejako w pułapce oczekiwań własnych i oczekiwań społeczeństwa. W przypadku prac Agaty Czeremuszkin-Chrut mamy do czynienia z ciałem niejako „uniwersalnym”, ciałem jako czystą biologią, organiczną tkanką podległą upływowi czasu, która została nienaturalnie wtłoczona we współczesną metropolię. Konfrontacja prac malarskich obu artystek w przestrzeni galerii, pokaże szerokie spectrum wiedzy na temat kondycji człowieka współczesnego. Pozwoli poznać i zbadać miejsca styku, w których spotykają się odmienne postawy twórcze.

Agata Czeremuszkin-Chrut - absolwentka wydziału malarstwa wrocławskiej ASP (dyplom w 2008r. u prof. A.Dymitrowicza i prof.Z.Nitki), studiowała także na Edinburgh College of Art oraz na ASP w Warszawie. Aktualnie kontynuuje edukację w ramach Doktoranckich Studiów Środowiskowych na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i muralem. Jej prace można znaleźć w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą. W roku 2016 zakwalifikowana do udziału w międzynarodowym plenerze w Schwedt w Niemczech. W 2014 roku wzięła udział w międzynarodowej rezydencji artystycznej The Old School Art w Bułgarii. W tym samym roku otrzymała honorowe wyróżnienie 8 Biennale Miniatury w Częstochowie. Nominowana do nagród „III Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego” Galeria BWA, Rzeszów (2013). Trzykrotnie wzięła udział w prestiżowej, międzynarodowej wystawie sztuki współczesnej Nord Art, Kunstwerk Carlshutte w Niemczech. W latach 2013-14 współtworzyła polsko-niemiecki projekt artystyczny „Interferencje-Interferenzen” częściowo finansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. Mieszka i pracuje w Berlinie oraz w Warszawie.

11.jpg     22.jpg     33.jpg     44.jpg

Aga Pietrzykowska
- artystka interdyscyplinarna - ilustratorka, malarka, graficzka, stylistka, specjalistka relacji międzykulturowych. Jest absolwentką Stosunków Międzykulturowych na wydziale Neofilologii UW oraz Wydziału Grafiki na ASP w Warszawie, gdzie dyplom z wyróżnieniem otrzymała w Pracowni Ilustracji u Prof. Zygmunta Januszewskiego (2008). Stypendystka MNiSW. Dzięki wsparciu Ambasady Polski w Portugalii, w marcu 2014 odbyła się wystawa prac artystki w Lizbonie. W czerwcu 2013 reprezen- towała Polskę na IV Międzynarodowych Targach Sztuki - „ARTVILNUS’13” w Wilnie. Pretendowała do Nagrody Najlepszego Artysty Zagranicznego. Pod kuratelą Kamy Zbolarskiej w Galerii (-1) PKOL w lipcu 2012 odbyła się wystawa, w której Pietrzykowska prezentowała cykle malarskie, które powstawały od 2009 r. Prace Agi Pietrzykowskiej prezentowane były na kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych wraz z dziełami znakomitych artystów takich jak: Jan Tarasin, Tadeusz Dominik, Rado- sław Szaybo, Waldemar Świeży, Jan Sawka.

1.jpg    2.jpg    4.jpg    3.jpg

bip.png kosz.jpg mif2017.jpg logo_nowe_na_str.jpg eska.png