Wystawa fotografii Wojciecha Druszcza pn: „Portret intymny” 2

08.03.2018

kielowski1.jpg

Wystawa fotografii Wojciecha Druszcza pn: „Portret intymny”.
Miejsce: Bałtycka Galeria Sztuki.
Termin: 08.03. - 02.04.2018 rok.
Wernisaż: 08.03. godzina: 18:00.

Wystawa „Portret intymny„ to retrospektywa prac fotografika i fotoreportera Wojciecha Druszcza, powstałych w ciągu pół wieku jego pracy dla najpoważniejszych tytułów prasy krajowej
i zagranicznej. Są tu zdjęcia pokazujące życie codzienne w PRL robione dla tygodników „Kultura” i ”Literatura” są migawki z okresu przemian ustrojowych w Polsce i w republikach ZSRR fotografowane dla Agence France Presse, AP czy Reuters’a , fragmenty reportaży dla Magazynu Gazety Wyborczej a potem Polityki, są fotosy z planów filmowych i telewizyjnych. Wystawa jest kolażem, różnych gatunków fotografii w których dominującym motywem jest portret sytuacyjny, a zdjęcia łączy ze sobą historia 50 letniej aktywności zawodowej fotografika Wojciecha Druszcza.