Jubileuszowa wystawa „6 X SZTUKA” 5 edycja ZPAP Okręgu Koszalin – Słupsk

logoZPAP.jpg

Miejsce: CK105 Bałtycka Galeria Sztuki
Termin: 05.- 20.09.2016
Wernisaż: 14 września 2016 r.
Godz.: 18:00

Jubileuszowa wystawa „6 X SZTUKA” 5 edycja ZPAP Okręgu Koszalin – Słupsk

Wystawa jest piątą jubileuszową edycją realizowaną od 2012 roku przez grupę twórczą ZPAP Okręgu Koszalińsko - Słupskiego „6 X SZTUKA”, działającą pod przewodnictwem autorki projektu Ewy Miśkiewicz – Żebrowskiej. Pierwsza wystawa z udziałem sześciu artystów uprawiających sześć różnych dyscyplin twórczych – malarstwo, grafikę, rysunek, tkaninę, fotografia, techniki własne, miała miejsce w Galerii ZPAP w Gdańsku. Kolejne odbywają się w Bałtyckiej Galerii Sztuki CK 105w Koszalinie  obejmując różnorodne dziedziny aktywności artystycznej i prezentując dokonania twórców naszego Okręgu oraz zapraszanych gości z Polski.

Jubileuszowa prezentacja będąc wystawą kilkudziesięciu autorów różnych dyscyplin i pokoleń twórczych, ukazuje aktualny dorobek środowiska. Są wśród nas twórcy, którzy zdobyli już pewne doświadczenie, uznanie krytyki, stanowiąc jednocześnie fundament naszego Okręgu, a także liczna grupa młodych artystów, która wnosi nowe emocje w wypowiedziach i odbiorze sztuki współczesnej.

Prezentacje „6 X SZTUKA” są corocznym wydarzeniem kulturalnym, które stanowi jednocześnie okazję do uroczystego otwarcia dnia 14 września 2016r. O godzinie 18:00 XIX Międzynarodowego Pleneru Malarskiego – Osieki 2016 pod hasłem „Czas i miejsce dla sztuki”, który odbywa się w tym roku w Dworku Osieckim w dniach od 12 do 23 września pod patronatem Prezydenta Miasta Koszalina.  Wystawa będzie okazją do zaprezentowania sylwetek artystów znanych i cenionych w Koszalinie, regionie i w całej  Polsce i zacieśniania kontaktów artystyczno - kulturalnych w naszym mieście i poza jego granicami.
Kurator wystawy Ewa Miśkiewicz – Żebrowska

zpap_011.jpgzpap_013.jpgzpap_015.jpg