11. edycja wystawy interdyscyplinarnej FALA

18.11.2016

Rysunek1.jpg

11. edycja wystawy interdyscyplinarnej FALA

Interdyscyplinarna wystawa FALA w Bałtyckiej Galerii Sztuki to przedewszystkim spotkanie artystów i ich indywidualnych postaw twórczych z widzem. Idea spotkania i dialogu towarzyszy organizatorom wystawy od pierwszej edycji.Wystaw nie ogranicza się jedynie do pokazania twórców Pomorza, jej zasięg za czasem stał się międzynarodowa prezentacją sztuki współczesnej.Wydawać by się mogło, ze w dobie kryzysu postaw światopoglądowych i ideologicznych  oraz braku związku sztuki z filozofią taka prezentacja jest niemożliwa.

Jednak koszalińska wystawa ukazuje współczesny sposób myślenia  twórców sięgających po nowe media z jednoczesnym wykorzystaniem klasycznego warsztatu artystycznego.Dualizm tego typu wizualizacji stwarza szeroki wachlarz możliwości artystycznego wyrazu i przekazu łączącego intelektualny wpływ dawnych idei ze współczesną nauką i sztuką.Ta wystaw to swoisty dialog artysty z odbiorcą na temat piękną i myśli.

Termin wystawy 18.11.2016r – 02.01.2017r

Wernisaż: 18.11.2016r godzina: 18:00