Warsztaty scenariuszowe "Wprowadzenie do narracji filmowej"

W dniach 11-12 kwietnia w Centrum Kultury 105 w Koszalinie (studio 105) odbyły się warsztaty scenariopisarskie "Wprowadzenie do narracji filmowej", które poprowadził Bartłomiej Konarski, scenarzysta i redaktor. Wydarzenie spotkały się z dużym zainteresowaniem, w związku z czym rozszerzono przewidywaną liczbę miejsc. Pierwszego dnia uczestnicy poznali podstawowe zagadnienia związane z konstruowaniem filmowego opowiadania oraz wspólnie przeanalizowali tekst scenariusza oraz fragmenty filmu "Boogie Nights". Drugi dzień upłynął na ćwiczeniach praktycznych, na których uczestnicy pisali własne dialogi oraz konstruowali treatment (streszczenie) pięciominutowego filmu według zadanego tematu. Następnie wspólnie prezentowali i wybierali najlepsze pomysły. Owocem tych prób jest projekt scenariusza krótkometrażowego filmu pod roboczym tytułem "Quiz", nad realizacją którego będą pracować uczestnicy warsztatów reżyserskich.