Wystawa Bartłomieja Bałabana pn.: „Kobieta to cud i tajemnica”

W dniach od 7 do 31 marca w Centrum Kultury 105 w Koszalinie w Bałtyckiej Galerii Sztuki była prezentowana wystawa  Bartłomieja Bałabana pn.: „Kobieta to cud i tajemnica”.

Wernisaż odbył się: 7 marca godzina: 17:00

Na wystawie zostało zaprezentowanych około 40 aktów kobiecych. Wystawa była zbiorem zdjęć, które powstawały na przestrzeni kilku lat. Do ich stworzenia użyte były różne techniki oświetlenia, jak również sposoby prezentacji, które każdemu ze zdjęć nadają niepowtarzalny charakter. Dzięki temu widz nie tylko może oglądać prace, ale ma także możliwość nawiązania własnej więzi emocjonalnej z fotografowanymi modelami, czując się w pewien sposób częścią zdjęcia. Ludzkie ciało fascynowało artystów od momentu powstania sztuki.

Przez wieki szukali oni sposobów na przedstawienie jego piękna. Poeci, rzeźbiarze, malarze, a także wielu fotografów wciąż poszukuje perfekcyjnego ujęcia, które ukaże jedynie kształt ciała, ale również pozwoli zajrzeć w głąb duszy modelki czy modela. Dlatego w fotografii aktu spotykamy tak wielką różnorodność oświetlenia.

Od zdjęć w technice low-key, w pewien sposób nieśmiałych, gdzie światło wydobywa tylko pewne szczegóły sceny, resztę najczęściej skrywając wstydliwie w cieniu, do pełnych światła i czasami wręcz wyzywających zdjęć w technice high-key.