Koncert akordeonowy - Vitali Dmitriev

22 marca o godz. 18:00 w sali widowiskowej CK105 odbył się wyjątkowy koncert. Wystąpił: Vitali Dmitriev.

Vitali Dmitriev urodził się w Sankt Petersburgu w 1977 roku. Jego talent muzyczny odkryto bardzo wcześnie, zaczął grać na akordeonie w wieku 5 lat. Dwa miesiące później wystąpił na pierwszym koncercie. Wkrótce wstąpił do szkoły muzycznej, a w 1984 roku został laureatem młodzieżowego konkursu gry na folkowych instrumentach. Dwa lata później Vitali wygrał ten sam konkurs i był to jego pierwszy sukces na skalę krajową. W 1999 r. V. Dmitriev ukończył Państwowe Konserwatorium Muzyczne im. Rimskiego-Korsakowa w Sankt Petersburgu.

Vitali zdobył pierwsze nagrody na najważniejszych międzynarodowych konkursach:
- 1989 - Bułgaria (Chirpan)
- 1989 - Francja (Mutzig)
- 1993 - Włochy (Castelfidardo)
- 1994 - Niemcy (Klingental)
- 1995 - Włochy (Castelfidardo)
- 1995 - Szwecja (Avesta) Coupe Mondiale)
- 1999 - Francja (Marcielle)

Vitali Dmitriev brał udział w wielu festiwalach oraz koncertował w Niemczech, USA, Czechach, Słowacji, Finlandii, Austrii, Polsce, Estonii, Francji i Rosji. Wielokrotnie występował w różnych programach telewizyjnych i radiowych. Swoją pierwszą płytę nagrał w 1991 roku. Vitali Dmitriev został wyróżniony stypendium Creative Culture Union.