Koncert zespołu Cree

2-go marca w sali widowiskowej CK105 o godzinie 19:00 odbył się koncert zespołu CREE.

Muzyka CREE to rock o silnym zabarwieniu bluesowym, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70.

Zespół założony został w 1993 roku w Tychach przez gitarzystę i wokalistę Sebastiana Riedla (syna Ryśka Riedla), gitarzystę Sylwestra Kramka i perkusistę Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie.Ich pierwszy publiczny występ odbył się w 1994 podczas festynu w Tychach.

Przez kilka kolejnych lat grali bardzo niewiele koncertów. Na scenie ogólnopolskiej debiutowali dopiero w 1997 na Festiwalu Młodej Kultury w warszawskim klubie Stodoła. Później odnosili kolejne sukcesy - Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych, udany występ na FAMIE w Świnoujściu, udział w festiwalu w Lille. W 1998 powstała ich pierwsza płyta Cree, która w całości zadedykowana została pamięci Ryśka Riedla.

Zespół co roku występuje na Tyskim Festiwalu Muzycznym im. Ryśka Riedla.29 maja 2012 roku zespół wydał studyjny album "Diabli nadali". Na płycie usłyszeć można m.in. Piotra Kupichę z zespołu Feel. Najnowsza płyta zespołu pt. "Wyjdź" ukazała się 24 września 2013 roku.