35 lat Centrum Kultury 105 w Koszalinie - koncert - Marcin Wasilewski Trio

Na początku 2011 roku Centrum Kultury 105 w Koszalinie obchodzi swoje 35 - lecie istnienia.
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa muzyczną niespodziankę.
22 stycznia o godzinie 18:00 w kinie Kryterium wystąpił Marcin Wasilewski Trio.

Trochę historii... Centrum Kultury 105 w Koszalinie zostało powołane w dniu 1 stycznia 1976r. pod nazwą: Miejski Ośrodek Kultury. Początkowo struktura organizacyjna była skromna, tworzyły ją cztery działy: upowszechnianie wiedzy i amatorskiej twórczości artystycznej, sekcja organizacji imprez, Dział organizacyjno - gospodarczy i sekcja finansowo - księgowa. W trakcie rozwijania się placówki rosła liczba zespołów w nim działających. W tej chwili pod okiem instruktorów szkolą się zespoły rockowe, chóry, tancerze, wokaliści, recytatorzy... łącznie działa kilkanaście różnych sekcji, a pod naszym okiem kształci się około 400 osób. Organizujemy koncerty, majówki,przeglądy amatorskich zespołów, a także cykliczne wydarzenia, które już na stałe zapisały się w kalendarzu imprez ( KFDF Młodzi i Film, Festiwal Rockowy GENERACJA, Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej, Hanza Jazz Festiwal, Dni Koszalina)

Historia zespołu MARCIN WASILEWSKI TRIO (znanego dotychczas jako Simple Acoustic Trio) sięga początku lat dziewięćdziesiątych. Jeszcze jako uczniowie liceum muzycznego w Koszalinie zadebiutowali w 1991 roku zajmując trzecie miejsce na konkursie zespołów jazzowych "Jazz Juniors" w Krakowie. W tym samym roku szesnastoletni pianista (lider zespołu) Marcin Wasilewski uzyskał wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych Kalisz' 91. Dwa lata później zespół zdobył pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Jazzowych "Chorus ‘93" w Sorgues we Francji. W 1996 roku Simple Acoustic Trio otrzymało pierwsza nagrodę na konkursie jazzowym w Getxo (Hiszpania), a Marcin Wasilewski został wybrany najlepszym solistą festiwalu. W tym samym roku zespół został laureatem Leverkusen Jazz Festiwal, gdzie Marcin Wasilewski ponownie został uznany najlepszym solistą. Do tej pory Trio w składzie: Marcin Wasilewski (ur.1975 r.) - piano, Sławomir Kurkiewicz (ur.1975 r.) - kontrabas i Michał Miśkiewicz (ur.1977 r.) - perkusja , nagrało sześć płyt, w tym dwie ostatnie dla prestiżowej wytwórni ECM. "TRIO" (ECM 2005), "JANUARY" (ECM 2008). Członkowie zespołu od wielu lat współtworzą słynny kwartet Tomasza Stańko, z którym nagrywają płyty i koncertują na całym świecie.