Dni Koszalina 2011

W dniach 21 maja - 01 czerwca 2011r. odbyły się Dni Koszalina, w tym roku związane z obchodami 745 lecia powstania miasta.
Nad wszystkimi działaniami patronat objął Urząd Miasta wraz z Prezydentem Piotrem Jedlińskim.
Oficjalne rozpoczęcie obchodów odbyło się w kinie Kryterium występem "Konia Polskiego". Imprezy odbywały się w różnych punktach miasta, ale najwięcej atrakcji związanych było z projektem Stowarzyszenia Warsztat Koszalin - "Tak na Deptak" na Placu Staromiejskim i ul Zwycięstwa oraz z Amfiteatrem, gdzie prócz występów przedszkolaków, podopiecznych Pałacu Młodzieży i szkoły tańca Top - Toys z zaproszonymi gośćmi na zakończenie wystąpiła przy pełnej widowni, z bardzo udanym koncertem Ania Wyszkoni. W wielu siedzibach instytucji będących współorganizatorami tegorocznych dni naszego miasta odbywały się ciekawe spotkania, wystawy, koncerty i rozmaite zabawy dla dzieci i dorosłych. Tak było między innymi w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum, Archiwum Państwowym, Teatrze Dramatycznym, na terenie KSM " Przylesie" i " Na Skarpie".
Wiele atrakcji przygotowali rowerzyści, emeryci i renciści, "Amazonki", uczniowie koszalińskich szkół, członkowie związków sportowych, podopieczni ogniska muzycznego oraz szkoły tańca.