„Wikliniada 2013 r.”

W dniach od 25 do 27 września na terenie ogrodu Warsztatu Terapii Zajęciowej nr 1 PSOUU Kolo w Koszalinie przy ul. Budowniczych 6 przeprowadzono warsztaty wikliniarskie (plecionkarskie) pt. „Wikliniada 2013”. To wyjątkowe zdarzenie było możliwe dzięki nieformalnej grupie inicjatywnej osób niepełnosprawnych intelektualnie NON STOP w składzie Dorota Gawlik, Paweł Lewandowski i Andrzej Wojeński z pomocą koordynatora, instruktora terapii zajęciowej Anny Orzeł. Centrum Kultury 105 w Koszalinie było współorganizatorem warsztatów. Pomysłodawcy uzyskali środki finansowe na realizację z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2013 dzięki Centrum Kultury 105 w Koszalinie w kwocie 3600 zł. Z trzydniowych warsztatów od godz. 10.00 do 14.00 skorzystały 64 osoby.