Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej - Warsztaty Polsko-Niemieckie - 2012

Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej - Warsztaty Polsko - Niemieckie odbyły się w dniach 27- 30 września 2012 r. w Koszalinie.

W Festiwalu udział wzięło 16 zespołów; 4 z Koszalina, 9 z Polski i z Niemiec oraz dwa zawodowe (Ars Harmonica i The Other Sound).
Przyjechali również wykładowcy z Polski i z Niemiec, którzy poprowadzili warsztaty:
- Zbigniew Ignaczewski z Akademii Muzycznej w Łodzi
- Ułf Seinfert z Niemiec
- Jerzy Siemak - z Akademia Muzyczna w Szczecinie.

Ars Harmonica
To trio akordeonowe, które prowadzi działalność koncertową od przeszło dziesięciu lat. Repertuar zespołu w głównej mierze opiera się o własne kompozycje nawiązujące stylistycznie do etnicznej i transowej muzyki krajów słowiańskich i bałkańskich. Na koncertach muzycy kreują niepowtarzalny klimat nasycony kolorytem specyficznej harmonii, pulsem nieregularnych rytmów i wyrazistą, porywającą energią przekazu muzycznego. Po wydaniu w Wiedniu płyty Ars Harmonica Live zespół pracuje obecnie nad kolejnym albumem.

The Other Sound
Stanowi płaszczyznę muzycznego spotkania znakomitych osobowości o bogatym dorobku artystycznym i nie tylko ściśle jazzowych doświadczeniach. Jego niezwykłość polega przede wszystkim na nietypowym instrumentarium. Ciepłe brzmienie akordeonu, wysmakowane tło harmoniczne fortepianu w połączeniu z sekcją rytmiczną i wirtuozerią wszystkich muzyków to tylko niektóre atuty tego zespołu. Na repertuar The Other Sound składają się przede wszytskim jazzowe kompozycje członków zespołu.
( info: http://epoznan.pl/kultura-wydarzenie-43188-Accorde&)