Przegląd zespołów śpiewaczych Złota Jesień - Rok Seniora

1 grudnia 2012r. w sali kina KRYTERIUM w Koszalinie odbył się "PRZEGLĄD ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH "ZŁOTA JESIEŃ" - ROK SENIORA"

Centrum Kultury 105 w Koszalinie już od 12 lat jest organizatorem" PRZEGLĄDU ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH "ZŁOTA JESIEŃ" - ROK SENIORA". Głównym jego założeniem jest propagowanie różnych form amatorskiej twórczości muzycznej na terenie województwa, a celem prezentacja dorobku ludzi trzeciego wieku skupionych w zespołach artystycznych. Uczestnikami są seniorzy, najczęściej osoby nieaktywne już zawodowo, które w atrakcyjny sposób chcą spędzić wolny czas działając i dzieląc się doświadczeniem w zakresie amatorskiej twórczości artystycznej. Prezentują się przed sobą i wzajemnie zachęcają do działania na niwie artystycznej.

Obecny rok jest ROKIEM SENIORA w związku z tym postanowiliśmy wzbogacić imprezę i zaprosić do udziału w przeglądzie gości z Niemiec. Chcemy dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonują podobne zespoły u naszych sąsiadów oraz poznać folklor niemiecki z terenu przygranicza. "Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozowju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IVA Euroregionu Pomerania) "