VIII Hanza Jazz Festiwal

Centrum Kultury 105 w Koszalinie zorganizowało festiwal jazzowy pn. "VIII Hanza Jazz Festiwal". Festiwal odbył się po raz ósmy i był wydarzeniem adresowanym przede wszystkim do młodych muzyków z całej Polski, a także do fanów muzyki jazzowej. Projekt dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Koszalin oraz Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Dyrektorem artystycznym festiwalu był Bogdan Bogiel. W ramach festiwalu przez cztery dni prowadzone były warsztaty oraz comba jazzowe, stwarzające możliwość dla młodych muzyków udoskonalania umiejętności oraz poznania dorobku muzycznego innych uczestników przybyłych na festiwal. Zajęcia odbywały się pod okiem doświadczonych, zawodowych jazzmanów, a owoce pracy warsztatowiczów można było zobaczyć i usłyszeć w koszalińskich pubach. W warsztatach podczas VIII Hanza Jazz Festiwal wzięło łącznie udział 47 uczestników.