Koncert Maja Kleszcz and IncarNations w ramach cyklu Kryterium Jazzu

14.02.2012, o godz. 19.00, w sali Kina "Kryterium" zagrał u nas zespół Maja Kleszcz and IncarNations!
O zespole, płycie " Radio Retro" i inspiracjach:

IncarNations - oznacza inkarnacje i to było słowo, które najlepiej oddawało naszą naturę. Jako muzycy uwielbiamy wcielać się w różne style muzyczne i gatunki. Pod szyldem IncarNations mogliśmy to realizować grając z artystami z rożnych kultur. Od muzyków z Afryki - saharyjskiego bluesmana Becaye Aw, naszego "Mamadou Dioufa", po muzyków z legendarnej już u nas ukraińskiej formacji 5'nizza, czy dj. Feele-x'a z Kalibra 44. Tak było na początku czyli miedzy 2005 a 2008 rokiem. W tym czasie mieliśmy też szanse współpracować z Bogdanem Loeblem, z którym nagrywaliśmy jego "Pocztówki". Współpraca ta zaowocowała tym, że wpadliśmy na pomysł by piosenki, które od lat układał Wojtek, okrasić tekstami Bogdana. W taki sposób rozpoczął się okres, który przybliża nas do "Radia Retro"... płyty, która powstała z potrzeby stworzenia dobrych, polskich piosenek. Po to, żeby były naprawdę dobre, staraliśmy się zapraszać do współpracy wyłącznie muzyków, których uznawaliśmy za wybitnych i unikalnych, nie tylko w sensie muzycznym ale osobowościowym. Chcieliśmy mieć do nich zaufanie i dać im poczucie swobody, ponieważ od początku wiedzieliśmy, że muzyk musi mieć miejsce dla siebie dla realizacji swoich marzeń, a nie być tylko odgrywającym te same nuty bohaterem drugiego planu. Dlatego stworzyliśmy sobie "dream team" począwszy od autora tekstów Bogdana Loebla, po wspaniałych muzyków. Inspiruje nas... wszystko! Wszystko co jest sztuką. Niezależnie czy to dźwięk, czy obraz, rzeźba. Poszukujemy we wszystkim piękna i ono nas inspiruje.