Spotkanie autorskie z Andrzejem Poniedzielskim

Dnia 12.02.2012r. o godzinie 16:00
w Domku Kata
odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Poniedzielskim.

Andrzej Poniedzielski - poeta, autor tekstów piosenek, humorysta, twórca scenariuszy.
Wydane przez niego ostatnio tomiki wierszy to: "Jednocześnie" oraz "Szumi czas".
Pisał teksty m.in. dla Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, Seweryna Krajewskiego, Maryli Rodowicz, Grzegorza Turnaua.
Wspólnie z Adamem Opatowiczem stworzył spektakle: "Piosennik", "Stacyjka Zdrój" i "Śpiewnik Domowy".
Wraz z Arturem Andrusem tworzył wieczory kabaretowe w Łódzkiej Piwnicy Artystycznej "Przechowalnia".
Od 2003 roku publikuje "Felietony z wierszem" w miesięczniku "Zwierciadło",
a także regularnie pisuje felietony dla łódzkiego miesięcznika kulturalnego "Kalejdoskop".
W 2008 roku został laureatem Nagrody Polskiej Estrady "Prometeusz" przyznawanej za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz "Małego Berła" - nagrody przyznawanej przez laureata Złotego Berła 2008 Wojciecha Młynarskiego, który docenił Andrzeja Poniedzielskiego jako kontynuatora jego dzieła.