Yuri Shishkin & Harmonium Duo

09.12.2010r.w kinie Kryterium odbył się koncert akordeonowy Yury Shishkin i Harmonium Duo (Hubert Giziewski & Rafał Grząka), jako suuport wystąpił Koszaliński Fantini Akord Kwintet.

Harmonium Duo - duet akordeonowy tworzą Hubert Giziewski & Rafał Grząka, należący do czołówki najwybitniejszych polskich muzyków swojego pokolenia. Zespół realizuje wiele ciekawych projektów artystycznych, a prezentowana muzyka, w jakkolwiek niecodziennej prezentacji duetu akordeonowego, nabiera wyjątkowego wymiaru artystycznego dzięki niezwykłym możliwościom kolorystycznym, brzmieniowym i technicznym, jakie dają muzykom współczesne akordeony koncertowe. Dzięki temu recitale Harmonium Duo wciągają słuchaczy od pierwszych chwil i odbierane są z wielkim entuzjazmem na wszystkich kontynentach świata.

Yuri Shishkin - jest najwybitniejszym na świecie bajanistą wykonującym muzykę klasyczną na tym instrumencie. Niezwykle aktywny, daje rocznie ponad sto koncertów na wszystkich kontynentach. Jego recitale to synteza pasji, technicznej perfekcji, emocjonalnego magnetyzmu i szczerości. Pełne głębokiego, humanistycznego wymiaru interpretacje, przygotowuje dzięki mistrzowsko opanowanemu warsztatowi technicznemu, zgłębiając jednocześnie szerokie konteksty historyczno-kulturowe wykonywanych utworów. W połączeniu z magnetyzującym wyrazem scenicznym, tworzy za każdym razem niezapomniane kreacje artystyczne.