Amfiteatr

cennik_amfiteatr.png


 

baner_amfiteatr-324x164cm-WSZYSTKIE-IMPREZY.png


 

 

  

Odwiedź oficjalną stronę projektu INT77

wiz1wersja3.jpg

wiz2wersja3.jpg

Centrum Kultury 105 w Koszalinie w październiku 2016 roku złożyło wspólnie z partnerem niemieckim z Neubrandenburga projekt do INTERREGU VA do program Natura i Kultura pt.: „Park rekreacyjno – kulturowy w Neubrandenburgu i Koszalinie” na sfinansowanie modernizacji amfiteatru. Wartość projektu wynosi 13.410.513,33 PLN brutto – kwota dofinansowania - 7.246.381,28 PLN.
 

Umowa na realizację Projektu została podpisana przez obie strony w Neubrandenburgu w Urzędzie Miasta dnia 18.10.2018 r. Stronę polską reprezentował Prezydent Miasta Piotr Jedliński i Dyrektor Centrum Kultury 105 w Koszalinie Paweł Strojek, a stronę niemiecką Nadburmistrz Miasta Neubrandenburga Silvio Witta.

W wyniku projektu nastąpi zarówno rewaloryzacja i dopasowanie funkcji użytkowych miejskich założeń parkowych ponieważ modernizowane obiekty po stronie polskiej jak i niemieckiej usytuowane są w parkach, jak również wspierać się będzie transgraniczną wymianę na niwie kulturalnej.

Zaplanowano w partnerstwie polsko – niemieckim 11 działań miękkich:
 

- debata dot. strategii działań w zakresie komunikacji ze społeczeństwem;
- Hanza Jazz Festiwal;
- warsztaty filmowe;
- Festiwal Akordeonowy;
- wystawa interdyscyplinarna artystów;
- Festiwal Kulinarny Ulica Smaków;
- konferencja o ogrodach;
- Plener rzeźbiarski;
- konkurs pisarski;
- powstanie filmu video o współpracy
- projekt „adoptuj pszczołę”.

 

29.07.2019 r. w CK 105  podpisano umowę na realizację z wykonawcą –  Firma BUDIMEX SA. Inwestycja ma kosztować -  36.877.701,06 PLN.  

na_www__plansz_interreg.jpg


Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie został wybudowany w 1973 roku. Twórcami projektu byli Marian Czerner i Andrzej Katzer, którzy otrzymali zlecenie zaprojektowania miejsca, gdzie będzie mógł się odbywać istniejący od 1970 Festiwal Chórów Polonijnych.

Wykorzystując naturalne ukształtowanie terenu zaprojektowali amfiteatr składający się z budynku, w którym mieści się scena i widownia na 4500 miejsc. Wykonawcą inwestycji było Koszalińskie Przedsiębiorstwo Budowlane, a pracami kierował inż. Andrzej Boniek. W związku z planami, aby Koszalin w 1975 był stolicą dożynek krajowych, jedną z inwestycji było dobudowanie do istniejącego amfiteatru zadaszenia. Jan Filipkowski, profesor Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie zaprojektował jedyny w swoim rodzaju dach. W zamyśle projektanta lekki łuk wsparty na rozciągniętych linach ma symbolizować tęczę, jest to unikatowe rozwiązanie, które sprawia że zadaszenie zdaje się unosić w powietrzu. W ścianę budynku zawierającego scenę i rozkładany ekran wmurowano tablicę upamiętniającą patrona amfiteatru Ignacego Jana Paderewskiego.
bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font